Протидіяти корупції спільними зусиллями

27 серпня 2014 року за ініціативою Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в Дніпропетровській області був проведений брифінг з обговорення питань зменшення тиску правоохоронних і контролюючих органів області на суб’єкти малого та середнього бізнесу.

В робочій зустрічі керівництва УДСБЕЗ ГУМВС в області взяли участь голова Антикорупційної захисної ради О. Снісарь, голова комітету боротьби з корупцією та організованою злочинністю Г. Соколенко, голова правління Федерації організації роботодавців Дніпропетровщини В. Сергеєв, керівники приватних підприємств та фізичні особи – підприємці з Дніпропетровської області.

Керівник Управління ДСБЕЗ підполковник міліції О. Золотоноша зазначив, що, дотримуючись курсу держави на створення найбільш сприятливих умов розвитку та діяльності середнього та малого бізнесу, працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю зменшено втричі кількість проведених у поточному році перевірок комерційних підприємств. Жодної перевірки не було ініційовано безпосередньо ДСБЕЗ. Із 35 проведених перевірок 23 проводилися за зверненнями громадян, установ, організацій до міліції, а 12 – були пов’язані з необхідністю виконання доручень слідчих органів.

Для довідки: 2 перевірки суб’єктів господарювання були проведені відповідно до звернень громадян на Новомосковщині, в результаті яких один був притягнений до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.156 КУпАП (протокол вже розглянуто в суді і рішенням суду накладено штраф у розмірі 850 гривень), відносно іншого було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 321 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних речовин чи сильнодіючих лікарських засобів), яке у серпні поточного року направлено на розгляд до суду.

Представникам громадськості та суб’єктів підприємництва було запропоновано надавати інформацію про випадки тиску на бізнес з боку інших контролюючих та дозвільних органів для припинення їх протиправних дій та наведено приклади вжитих службою ДСБЕЗ заходів з протидії вимаганню та отриманню незаконної вигоди корумпованими чиновниками. Від початку 2014 року було припинено 54 таких кримінальних правопорушення. З кожного підприємця у середньому вимагалося по 13 тис. гривень за надання дозволів, погоджень, приховування виявлених порушень, а загальна сума коштів, які вимагалися посадовцями, склала майже 737 тис. гривень. В новомосковській міліції протягом поточного року зареєстровано 5 кримінальних проваджень, відкритих за одержання чи надання неправомірної вигоди, з яких 3 – за ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), 2 – за ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). До суду вже направлено 3 кримінальних провадження.

Нагадуємо, що в Новомосковському міському відділі міліції також започатковано проведення відкритих робочих нарад керівництва з представниками громадськості, громадських організацій, підприємств, установ тощо. Якщо у вас є конкретне запитання до правоохоронців, зверніться попередньо за тел. 7-31-82 (старший інспектор по роботі з громадськістю) або 38-04-85 (телефон довіри) по буднях з 09.00 до 18.00 – і ми будемо раді відповісти на нього на найближчій відкритій нараді.

Тетяна Попова, майор міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By