Операція «Грабіжник»

Протягом шести днів з 02 по 07 грудня вулиці й громадські місця у місті та Новомосковському районі активно контролювалися місцевими правоохоронцями. Аби знизити зростання вуличної злочинності, попередити та не допустити скоєння злочинів і правопорушень у громадських місцях, наряди поліцейських вийшли на патрулювання. Оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Грабіжник» проводилися не лише в Новомосковську, а й у Дніпропетровській області. Таке рішення було прийняте перш за все задля недопущення та розкриття пограбувань, кількість яких останнім часом дещо зросла.

До проведення заходів щодоби залучалася максимальна кількість особового складу Новомосковського відділу поліції та громадськості, які в цілодобовому режимі здійснювали патрулювання найбільш криміногенних місць, відпрацьовували наявну оперативну інформацію про осіб, які скоюють вуличні злочини.

У п'ятницю, 04 грудня понад 120 співробітників поліції були проінструктовані перед виходом на службу керівництвом Новомосковського відділу поліції. Після інструктажу поліцейські вирушили на маршрути нести службу з охорони громадського порядку.

Чергова частина відділу була націлена на своєчасне орієнтування нарядів щодо розкриття вчинених злочинів, оперативне маневрування нарядами та реагування на повідомлення про скоєння вуличних злочинів, їх розкриття “по гарячих слідах”.

Було перевірено 122 раніше судимі особи, які перебувають під адміністративним наглядом. Результатом зовнішнього відпрацювання стало розкриття двох раніше скоєних пограбувань.

Прикрим випадком в перший день практичного етапу відпрацювання стало повідомлення 19-річного місцевого мешканця про його нібито пограбування невідомим чоловіком поблизу магазина «Конфіскат» по вул.Радянській. Три доби правоохоронці проводили оперативно-розшукові заходи, спрямовані на виявлення та затримання злочинця, було відкрито кримінальне провадження за фактом пограбування і 07 грудня був встановлений та затриманий 27-річний підозрюваний у вчиненні цього тяжкого злочину. Але під час одночасного допиту затриманого і потерпілого, останній зізнався, що факту пограбування не було, а сам він перебуває на обліку у психіатра. Виявилося, що всі зусилля правоохоронців були марними.

УВАГА! Новомосковська поліція попереджає, що не дозволятиме використовувати свій час безкарно і за кожним з фактів неправдивого повідомлення про скоєний злочин відкриватиме кримінальне провадження за статтею 383 Кримінального Кодексу України «Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину».

Правоохоронці вживають всі необхідні заходи, спрямовані на запобігання та протидію подібним злочинам. Зокрема, у вечірній та нічний час посилюється патрулювання вулиць, що дає можливість швидко реагувати на будь-яке повідомлення про правопорушення. Проте ефективність боротьби з вуличною злочинністю значною мірою залежить не лише від оперативності та професіоналізму працівників поліції, а й від обережності самих громадян.

Аби до мінімуму звести ризик стати жертвою зловмисників, варто дотримуватися наступних рекомендацій:

  • із настанням темряви уникайте безлюдних та неосвітлених місць;
  • у пізню пору намагайтеся не виходити на вулицю поодинці, а тим більше у нетверезому стані;
  • не привертайте зайвої уваги до своїх ювелірних прикрас, дорогого мобільного телефону чи вмісту гаманця;
  • якщо ви помітили, що за вами йде хтось підозрілий, зайдіть у найближче людне місце;
  • намагайтеся не носити у сумочці велику суму грошей та інші цінності. Саму ж сумку у вечірній час краще носити на довгому ремінці через плече, притискаючи до себе.

У разі, якщо уникнути нападу все-таки не вдалося, постарайтеся запам’ятати прикмети зловмисника та у якому напрямку він втік, і негайно повідомте про те, що відбулося, до поліції.

Пам’ятайте, що від того, наскільки швидко ви звернетеся до правоохоронних органів, значною мірою залежить вірогідність затримання злочинця «по гарячих слідах».

Т.М. Попова, Новомосковський відділ поліції

Можливо, Вам буде цікаво

By