Новомосковські правоохоронці блокували незаконне виготовлення фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції

10 грудня співробітники відділу управління захисту економіки спільно з новомосковськими поліцейськими та працівниками прокуратури в рамках розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.199 КК України (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного збору чи голографічних захисних елементів) припинили діяльність підпільного цеху з виготовлення фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції, який функціонував на території міста.

Документування протиправної діяльності фігурантів тривало кілька місяців. Оперативники крок за кроком збирали докази, встановили зв’язок між усіма учасниками групи та місця реалізації підпільної продукції.

Налагодили тіньовий бізнес на житловому масиві Кулебівка м.Новомосковськ 25-річний, 27-річний та 37-річний місцеві жителі, в одного з яких за місцем мешкання і виготовлявся фальсифікат. Група зловмисників розводили водою етиловий спирт, придбаний із невстановлених джерел. Потім фальсифікат розфасовувався та збувався закладам роздрібної торгівлі переважно в м.Новомосковськ та Новомосковському районі.

Правоохоронці вилучили 2095,5 л фальсифікату на загальну суму 62 865 гривень, а також обладнання.

Після припинення незаконної діяльності зловмисників, були проведені обшуки й у місцях збуту фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів. В одному з магазинів місцевого приватного підприємця в центрі міста під час обшуку було вилучено 461 пляшку лікеро-горілчаних виробів сумнівного походження, на які були відсутні документи щодо їх якості та походження. В другому магазині іншого місцевого приватного підприємця під час обшуку було вилучено 245 пляшок лікеро-горілчаної суміші сумнівної якості, з яких 75 пляшок горілки з акцизними марками, які викликають сумніви («Медов», «Неміров», «Хлібний дар»), 14 п’ятилітрових пляшок з горілчаною сумішшю. Загальна вартість вилученої продукції складає 17 000 гривень.

Увага! Купуючи лікеро-горілчані вироби в приватних торгівельних точках, довіряючи деяким недобросовісним підприємцям, ви наражаєтеся на небезпеку! Віддайте перевагу ліцензованим, спеціалізованим магазинам с якісними ликеро-горілчаними виробами.

Наразі правоохоронці встановлюють, де були виготовлені акцизні марки, канали надходження сировини для виробництва та місця реалізації готової продукції. Також призначено низку відповідних експертиз, які встановлять, наскільки фальсифікат міг бути шкідливим для здоров’я споживачів.

За фактом реалізації фальсифікованої алкогольної продукції слідчим відділом Новомосковського відділу поліції триває слідство по кримінальному провадженню за ч.1 ст.199 КК України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років, вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ч. 3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення з метою збуту підакцизних товарів з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей карається позбавленням волі на строк від 5-ти до 10-ти років з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для їх виготовлення).

Проблема існування підпільних заводів та розповсюдження контрабандного спиртного в Україні вже який рік тривожить як правоохоронні органи, що збилися з ніг, виявляючи конспіративні цехи, так і пересічних громадян, які своїм здоров’ям «завдячують» прихильності до вітчизняного виробника, під марку котрого частенько «косять» лжевиробники.

Підприємства, які одержали ліцензію на виготовлення та продаж лікеро-горілчаної продукції, можуть гарантувати високу якість спиртного. Усе інше, що виробляється підпільно, – сурогат – може бути небезпечним для життя.

Як правило його виготовляють в антисанітарних умовах, з технічних спиртів, не дотримуючись елементарних санітарних норм. Зазвичай у таких підпільних цехах виробничий процес зводиться до мінімуму: пляшки миють у тазиках, у пластмасових бочках готується водно-спиртова суміш з різними домішками. Насамкінець готову бурду через шланг розливають у пляшки.

Правоохоронці, рівно як і громадськість, занепокоєні сучасною тенденцією створення підпільних виробництв алкоголю, які, здобуваючи широку мережу розповсюдження здебільшого дешевої і неякісної продукції (горілки, коньячних виробів), не тільки не поповнюють коштами державну казну, а створюють реальну загрозу життю та здоров’ю споживачів.

Тож, стережіться підробки і повідомляйте в поліцію про випадки продажу вам фальсифікату. Нагадаємо основні принципи поверхової оцінки лікеро-горілчаних виробів. Зокрема, уважно розглядайте чотири складника лікеро-горілчаного виробу:

– укупорку, яка включає ознаки підробки акцизної марки (відсутність кольорових волокон, термочутливої фарби, мікротексту, голографічного зображення); однакову нумерацію акцизних марок декількох пляшок; П- чи Г-подібний спосіб клеєння марки через горловину; очевидний дефект металевої кришки, якою закрита пляшка

– безпосередньо пляшку: скло забруднене ззовні або зсередини; має дефекти або щербину; етикетки та контретикетки наклеєні нерівно; наявні дефекти паперу, зокрема розмазаність фарби; помітні сліди переклеювання акцизних марок, етикеток тощо

– маркування: відсутня дата виготовлення або декілька дат виготовлення нанесені в різних місцях; на етикетках та контретикетках не співпадають найменування продукції, заводу виробника, адреси тощо.

– і нарешті рідину: мутна, має осад, непрозора, має не характерне забарвлення для даного виду напоїв, в рідині є сторонні включення у вигляді волокон, твердих часток тощо.

Звертаємось до правової позиції громади і наголошуємо, що ефективно протидіяти незаконному обігу фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції можливо тільки за умови налагодження тісної співпраці двох потужних сил – громадськості та поліції.

Т.М. Попова, Новомосковський відділ поліції

Можливо, Вам буде цікаво

By