На Новомосковщині свідомий громадянин добровільно позбувся зброї

Учора, 16 грудня, до працівників новомосковської поліції звернувся 30-річний мешканець села Левенцівка Новомосковського району щодо добровільної видачі зброї – двох автоматів АКС-74 калібру 5,45 мм.

Чоловік був доставлений до Новомосковського відділу поліції, де надав зброю для огляду та вилучення, і пояснив, що автомати придбав 11 грудня в своєму селі за 12 000 гривень у свого 20-річного знайомого з с.Михайлівка для самозахисту, але потім зрозумів, що порушує закон і звернувся до правоохоронців.

Проведеними заходами розшуку було встановлено, що бойову зброю чоловікові продав військовослужбовець, призваний на службу з с.Михалівка в грудні 2014 року, який 15 грудня цього року був затриманий працівниками військової прокуратури Дніпропетровського гарнізону в рамках кримінального провадження, відкритого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.410 КК України (викрадення, привласнення військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин…вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці…караються позбавленням волі на строк від 10-ти до 15-ти років). Останній утримується на гауптвахті Дніпропетровського зонального відділу військової служби правопорядку.

Вилучене направлено на дослідження в експертно-криміналістичний центр. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Санкцією інкримінованої статті передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

А чоловік, який здав автомати, позбувся не лише небезпечного майна, а й кримінальної відповідальності.

Закликаємо громадян добровільно здавати зброю, боєприпаси, вибухові речовини, які незаконно зберігаються. Громадяни, які добровільно звернулися до поліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються ними незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності.

Т.М. Попова, Новомосковський відділ поліції

Можливо, Вам буде цікаво

By