Вчімося віддячувати природу за її щедрі дарунки

Що може бути кращим, ніж святкування на природі? Свіже повітря, зелень, смачні наїдки, хороша компанія – все це стало незмінним атрибутом і Великодніх свят. На щастя, в нашому місті за природою далеко не ходити – перейшов через Горбатий міст – і тільки вибирай та влаштовуйся на будь-якій галявині. Здавалося б, ліс великий – на всіх вистачить. Але і природі, яка так гостинно приймає нас, даючи можливість насолодитись її дарунками, слід віддавати шану. Найперший наш обов'язок після кожного пікніка – зібрати і винести за собою сміття.

Кореспонденти газети вирішили поцікавитися у новомосковців та гостей нашого міста, наскільки бережно вони ставляться до навколишнього середовища, і наступного дня після Великодня пішли до лісу.

Першим інтерв'юєром стало літнє подружжя, яке вже поверталось із прогулянки лісом.

– Ми не на пікнік ходили, пішли подихати свіжим повітрям, квітів нарвати, – пояснюють вони. – В такий гарний сонячний день гріх не погуляти. Сміття по дорозі зустріли багатенько, але намагаємось не зважати на нього і спостерігаємо лише красу природи.

Знайшлося чим поділитися з газетярами і Ніні Іванівні, яка з подругою теж поверталася із лісу:

– Приємно, що стало чистіше, люди добре попрацювали перед святом. Відпочиваючі все-таки прибирають за собою більше, ніж раніше – ми самі це бачили. Але все одно, залишається багато сміття. Гуляючи лісом, бачили – ось чистий шматочок лісу, а звернеш із стежки – уже й пакетами та пляшками завалений. Прийшли з подругою квітів нарвати, а надивились вже багато чого. Приміром, вчора бачили багато нетверезих, навіть свідками бійки довелося стати. Так гуляє нинішня молодь….

Іван Сук, який разом із гостями з Дніпропетровська теж вирішив вихідного дня прогулятися лісом, розповідає, що сміття в лісі не так і багато. Його знайомі підтверджують – у обласному центрі його більше. Тому Іванові гості задоволені – все-таки Новомосковськ викликає більш позитивне враження, ніж їхнє рідне місто.

Група молодиків-студентів поверталася лісом із кількаденного відпочинку на сусідній турбазі. Олександр Калінін, студент Гірничої академії, запевнив – погуляли культурно, без пригод. І сміття за собою прибрали в пакети та поклали до сміттєвих баків. Задоволені юнаки і станом лісу – більш-менш чисто, відпочивати можна.

А от родина Сидоренків, яка саме розташувалась для пікніка, не дуже задоволена. – Найзручніші галявини вже засмічені – пояснюють. – Навіть наші гості, які традиційно приїжджають до Новомосковська на Великодень зазначили – в цьому році ліс більш засмічений, ніж у минулому. Так це ще напередодні суботник влаштовували! Шкода, що мало хто турбується про чистоту природи. Ми, наприклад, збираючись до лісу, одразу готуємо пакети для сміття. Аж на душі приємно, коли повертаєшся додому і залишаєш після себе чисту місцину.

Тетяна Миколаївна і Олена Іванівна, прогулюючись лісом, висловили думку, що ліс був чистим, поки люди не почали святкувати. Саме після застіль у лісі треба проводити чисті четверги, а не раніше – упевнені жінки. – А тепер то тут, то там натикаєшся на наслідки – вогнища з напівзотлілим сміттям.

Про те, що палити пластикові пляшки та пакети душе шкідливо, не всі знають. Приміром родина Смолякових, яка разом з маленьким сином прийшла в цей день до лісу, старанно очищає галявину після чиєїсь гулянки, спалюючи сміття. Вони живуть поблизу лісу, тож часто вибираються сюди на прогулянку. Нерідко доводиться і прибирати за кимось. Але чиста галявина – не значить безпечна, адже дим, який виділяється після згорання пластику, дуже отруйний і може спричинити онкологічні захворювання. Згадайте про це, перш ніж кинути у вогонь використані пакет чи пляшку!

З Тетяною ми поспілкувалися, коли вона облаштовувала імпровізований стіл, а її друзі шукали хмиз для вогнища. Дівчина пояснила, що на Великдень довелося працювати, тож святкуватимуть сьогодні. – Ми з собою сміття забираємо завжди, – запевнила вона, – ходимо до лісу навесні та влітку чи не щовихідного. Облюбовану галявину залишаємо чистою, адже весь час сюди повертаємось. А щодо сміття навкруги, то і самим не по собі. Як може не викликати обурення ціла купа пакетів, акуратно поставлених біля дерева у самому лісі? Якщо вже зібрали у пакети, то навіщо залишати у лісі, що заважає винести до сміттєвих баків. Хто ж має це робити за нас?

Аліна і Дарина – подружки, що прийшли в ліс подихати свіжим повітрям, поговорити про своє, дівоче. Далеко заходити в ліс не захотіли, тож влаштувалися скраєчку. Навколо – купи сміття. – Не дуже приємно тут сидіти, – зазначають дівчата, – але поблизу річки усюди так. Люди не розуміють, наскільки це важливо – не кинути зайвий раз бляшанку чи пакет, підібрати пляшку чи обгортку. Але з таких от дрібниць і починається забруднення навколишнього середовища.

Олексій Григорович – рибалка. Як тільки почне припікати сонечко, одразу за вудку і на річку. Цікавимося його думкою щодо чистоти лісу. – Таке буває тільки на свята, – пояснює. – Загалом в нас ліс чистий. От тільки коли кафе починає працювати і молодь ввечері розходиться по всіх усюдах, з'являються пляшки з під пива… Не вчать сучасні батьки молодь поваги до природи. В школі, можливо, а от в родині… Сам не раз бачив, як молоді мами і оком не ведуть, коли малеча кидає обгортки з цукерок чи морозива на дорогу…

Про те, що кидати сміття на вулиці не можна, хлопчик Іванко знає з самого малечку, тим самим апелюючи попередньому нашому співрозмовнику. Його мама навчила класти папірці та обгортки до смітника. Якщо ж нема куди викинути – можна й до кишені покласти, на вулиці ж залишити – ніколи!

Звичайно, ми, дорослі, є прикладом для своїх дітей. Якщо батьки, котячи коляску з дитиною, цідять пиво з пляшки або кидають обгортки з морозива, то чому навчиться малюк?

Підсумовуючи наше опитування, можна зробити висновок, що зрушення у свідомості людей все-таки є. Бездумне ставлення до природи може обернутися для всіх нас великою катастрофою. Хіба розумно її допустити?

Можливо, Вам буде цікаво

By