Коментують фахівці

Бути чи не бути Літаку на звичному для всіх місці – чи не найактуальніше питання, яке обговорюють сьогодні городяни.

Мітинг, який був проведений днями, засвідчив, що серед присутніх не знайшлося прихильників цього проекту. Та й опитані жителі та гості міста висловлюються за збереження пам'ятника, як символу вдячності героям, які відвоювали мирне сьогодення.

Влада ж міста вперто стоїть на своєму: літак не є бойовим, а обіцяний макет буде відповідати моделі військового часу, перераховуючи при цьому безліч переваг запланованого будівництва. Словом, і у прихильників, і у противників забудови цього району є аргументи на свою користь.

А що ж каже закон? Чи не протирічить рішення останньої сесії міської ради про перенесення Літака чинному законодавству? За правовим коментарем з цього приводу ми звернулись до заступника прокурора Новомосковської міжрайонної прокуратури Андрія Валерійовича Іванова.

– Проведеною перевіркою встановлено, що рішенням сесії Новомосковської міської ради від 14.05.08 р. №542 затверджено містобудівне обґрунтування торгівельного комплексу на місці Літака та перенесення пам'ятника в парк ім. Сучкова. За даними Дніпропетровського управління культури і туризму обласної адміністрації, цей об'єкт є пам'ятником історії місцевого значення, має охоронний номер 6329 і знаходиться на державному обліку.

Відповідно до ст.22 Закону України «Про охорону культурної спадщини» пам'ятники заборонено переносити на інші місця. Виключенням можуть бути випадки, коли пам'ятник неможливо зберегти на місці за умови проведення комплексу наукових досліджень з вивчення та фіксації пам'ятника.

Такі дозволи уповноважений надавати центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, а саме – Міністерство культури і туризму України. У Дніпропетровській області це – обласний Центр з охорони історико-культурних цінностей.

На момент прийняття рішення про перенесення пам'ятника вищевказаний Центр дозволу не надавав. Тому зазначене рішення суперечить чинному законодавству, у зв'язку з чим Новомосковською міжрайонною прокуратурою принесено протест на вказане рішення з вимогою про його скасування.

Але протест, згідно листа виконкому Новомосковської міської ради, не задоволено. Тож прокуратурою готується судовий позов до міської ради про скасування зазначеного рішення.

Записала Т. Харківських

Источник: Еженедельник "Весник Присамарья"

Можливо, Вам буде цікаво

By