Гостра кишкова інфекція

Двадцять три людини, в тому числі три дитини, потрапили минулого тижня на лікарняне ліжко з діагнозом: гостра кишкова інфекція, збудником якої є сальмонела. Медична допомога знадобилась мешканцям Новомосковщини після того, як вони поласували тістечками, виготовленими одним із підприємств міста Новомосковська. Втім, підприємством, чи хоча б кондитерським цехом приміщення, в якому виготовлялись солодощі, назвати було важко.

Прокуратура, яка провела перевірку із залученням працівників СЭС та МНС виявила, що тістечка виготовляли з порушенням вимог Законів України ”Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення”, ”Про захист населення від інфекційних хвороб”, не дотримуючись ні санітарно-гігієнічних, ні санітарно-протиепідемічних, ні протипожежних норм.

Сама підприємниця пояснила, що продукцію виробляли по мірі необхідності, а потім доставляли у крамниці міст Новомосковська та Перещепиного, а також селищ Новоселівки, Піщанки, Хащового, Черкаського.

На щастя, пропрацював так званий кондитерський цех всього лише місяць, встигнувши зробити лише кілька партій кондитерських виробів. Інакше постраждалих могло б бути значно більше.

Андрій Валерійович Іванов, заступник Новомосковського міжрайонного прокурора, повідомив, що, за результатами перевірки діяльності підприємця, прокуратурою порушено кримінальну справу за ст. 325 Кримінального кодексу України, максимальне покарання за якоюпередбачає обмеження волі терміном три роки. Також до адміністративної відповідальності за порушення санітарних та протипожежних правил було притягнуто 4 особи. Від роботи відсторонено 8 осіб, винесено постанову про призупинення діяльності п'яти крамниць.

Ситуацію прокоментував також головний лікар Новомосковської міської лікарні Ю. Письмений.

– Всього у нас було зареєстровано шість хворих. На сьогоднішній день жодного постраждалого в лікарні немає. Серед шістьох була одна дитина, на момент госпіталізації серед них було два хворих середньої важкості і чотири легких.

Влітку завжди спостерігається підвищення рівня захворювання на інфекційні хвороби, тому що цьому сприяє і спекотна погода, і, відповідно, інфекційні збудники, які в цей період розмножуються більш інтенсивно. По-друге, це кишкові хвороби, найчастіше, – хвороби брудних рук. Тому влітку епідемічний підйом все-таки має місце.

Новомосковцям хочу порадити не купувати на стихійних ринках ніяких харчових продуктів, ретельно обробляти їх перед вживанням, захищати від мух, комах. Пам'ятайте, чисті руки – це запорукаі здоров'я, якого я всім вам і бажаю.

А. Чиндрова

Источник: Еженедельник "Весник Присамарья"

Возможно Вам будет интересно

От