БЕЗ СТРОКУ ДАВНОСТІ

Рано чи пізно той, хто обирає злочинний шлях, обов'язково заробляє певні ув'язнення. Тому кожен, хто переступив межу закону, повинен чітко усвідомлювати: покарання неминуче.

Є випадки, коли не відразу можна знайти і покарати винного. В силу багатьох факторів в деяких справах історії про викриття негідників знаходять своє завершення за кілька років або навіть десятиліть.

липня 2001 року близько 17 години у воді лісового озера в селі Орлівщина Новомосковського району було виявлено труп невстановленого чоловіка з ознаками насильницької смерті. Судово-медична експертиза встановила, що смерть настала в грудні 2000 року. Особовий склад міліції був орієнтований на встановлення особи загиблого та розкриття тяжкого злочину. Але всі зусилля виявилися марними аж до 2007 року, коли була таки встановлена його особа. Ним виявився раніше судимий мешканець міста Кривий Ріг. Пошуки злочинця тривали. Працівниками карного розшуку встановлювалося коло знайомих загиблого в Новомосковську і Новомосковському районі, відпрацьовувались різні версії скоєння злочину, одна з яких підтвердилася.

Розкрити таємницю про події грудня 2000 року вдалося тільки нещодавно. До 35-річного, раніше неодноразово судимого мешканця села Орлівщина та його 28-річної дружини, до речі, теж судимої двічі, приїхав з Кривого Рогу погостювати товариш по «зоні», який мав за плечима 4 судимості за скоєння тяжких злочинів. Майже кожного дня вони втрьох пили горілку, до речі, криворізький гість не сидів на шиї господарів. Він, як міг, «заробляв» гроші, тобто промишляв пограбуванням. Одного дня, коли господаря оселі не було вдома, гість почав «залицятися» до дружини товариша – між ними виник конфлікт, в ході якого жінка схопила кухонний ніж і вдарила «залицяльника» в груди. Удар, який прийшовся у саме серце, виявився смертельним. Коли повернувся її чоловік, вона розповіла про те, що трапилося за його відсутності. Чоловік, маючи 6 судимостей, трохи знався на законах, тому і допоміг дружині заховати труп в лісовому озері.

Цей злочин був розкритий у 2009 році, через 8 довгих років. Розкриті були в 2009 році і дві крадіжки, скоєні у 1994 році, і хуліганство в кафе «Вечірнє» 2001 року, тілесні ушкодження, скоєні в 2007 році, розбійний напад на АЗС «Лукойл-Україна» 2007 року, шахрайство, дорожньо-транспортна пригода цього ж року та багато інших. Загалом за п'ять місяців 2009 року було розкрито понад 30 злочинів минулих років.

У цих справах остаточну крапку невдовзі має поставити суд. А міліція, тим часом, продовжує працювати.

Можливо, Вам буде цікаво

By