За змушення жебракувати – до відповідальності

У наш час, коли злочинність набуває все більш жорстоких форм, мабуть, нікого не здивуєш, що багато злочинів стосовно дітей вчиняють їхні батьки.

З огляду на це, Законом України №894-VI, який набрав чинності з 1 січня 2009 року, до Кримінального кодексу України внесені зміни – його доповнено ст150-1, яка передбачає кримінальну відповідальність за використання малолітніх дітей для занять жебрацтвом.

Незважаючи на невеликий проміжок часу, що минув з дати набрання чинності Закону України, актуальність криміналізації діяння проявилася дуже скоро.

Перевіркою встановлено, що протягом лютого-березня 2009 року біля Свято-Троїцького собору в м. Новомосковську гр.В. використовувала свою малолітню доньку К. 1998 р.н. для занять жебрацтвом, тобто систематичного випрошування грошей, речей, продуктів харчування у сторонніх людей з метою отримання прибутку.

Для жебракування з метою отримання прибутку протягом березня-квітня 2009 р. біля Свято-Троїцького собору використовувала своїх малолітніх синів 1998 та 2000 років народження і гр. А.

Новомосковською міжрайонною прокуратурою за вказаними фактами відносно матерів порушено 2 кримінальні справи. Одна з них за досудовим слідством вже закінчена та направлена до суду. Санкція статті за скоєння даного злочину передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3-х років. Або позбавлення волі на той самий строк.

Источник: І. Снігач, Новомосковський міжрайонний прокурор, молодший радник юстиції

Можливо, Вам буде цікаво

By