Кримінальна хроніка

Це сталося у серпні минулого року. Світлана, яка відпочивала на одній з турбаз району, разом з подругами відправилась на дискотеку. Там вона познайомилась із двадцятитрирічним Сашком, уродженцем Грузії. Звісно, дівчина не могла знати, що хлопець уже неодноразово був засуджений і лише за місяць до їх зустрічі повернувся з місць „не столь отдаленных”… Втім, і обережності, яка ніколи не завадить, дівчина не виявила…

Вже було далеко за північ, коли новий знайомий Світлани запропонував провести її додому. Сашко попрохав Світлану показати йому місцевий пляж – і вона погодилась. Поки нічого не підозрююча дівчина походжала біля води, Сашко роззирався – чи немає поблизу кого, а коли зрозумів, що їх ніхто не побачить… Те, що сталося далі, для Світлани назавжди залишиться найстрашнішим спомином. Чоловік, погрожуючи дівчині ножем, неодноразово гвалтував її, а потім, прив'язавши до дерева, почав душити. Світлана з останніх сил заволала про допомогу. І її було почуто. Коли працівники найближчого кафе прибігли до потерпілої, гвалтівник вже зник у невідомому напрямку.

Своєї вини Сашко так і не визнав. Наголошував на тому, що дівчина сама погодилась, хоча вже на той час він знав, що має венеричне захворювання… Суд виніс гвалтівнику вирок – сім років позбавленння волі. Залишається сподіватись, що у відповідному закладі у нього буде можливість пожалкувати про вчинене….

За матеріалами помічника Новомосковського

міжрайонного прокурора О. Герасименко

***

Сусіди почали з осторогою ставитися до Вадима після того, як він психічно захворів внаслідок інсульту. Періодично чоловік відвідував лікарів, але віднедавна вони порадили йому пройти посилений курс лікування, оскільки хвороба стала прогресувати. Погіршився стан Вадима і після того, як від нього пішла дружина…

Того дня Вадим був, як то кажуть, „заведений”. Сусіди це помітили і намагалися його не зачіпати, але хворий сам намагався спровокувати конфлікт. Тому, коли Олександр – один із мешканців будинку – підійшов до сусідів і розказав, що Вадим вдарив його по спині дошкою з найближчого сміттєвого бака, ніхто не здивувався. Похитали лише головами – мовляв, немає на таких управи, то матір вдарить, то на людей кидається, а в лікарню чомусь не беруть… Отже, трохи поговоривши з сусідами, Олександр, який саме вигулював собаку, попрямував до свого під'їзду. Собака встиг проскочити в розчинені двері, а господарю довелось затриматись, щоб знайти електронного ключа. Це і зіграло рокову роль – Вадим накинувся на Олександра з ножем, який пізніше так і не змогли знайти, і завдав чоловікові численних поранень. Від отриманих ран чоловік помер на місці.

Слідчим довелося нелегко – Вадим все заперечував, не даючи навіть більш-менш зрозумілих свідчень. Санкція статті за скоєний злочин передбачає ув'язнення від 7 до 15 років і тепер тільки суд визначить, на скільки років позбавити новомосковців від небезпечного сусідства.

За матеріалами Новомосковського

міжрайонного прокурора А. Амбросова.

***

Звісно, сучасне життя багате на неприємні сюрпризи, але ж і приємних моментів є чимало. Та знаходяться люди, для яких дійсність – страшний тягар, від якого вони бажають якнайшвидше позбавитися, адже наркотики показали їм шлях у інший світ.

Про професію неодноразово засудженого Олега часто говорять – залишився б без кусня хліба, але цим би займатися не став. Олег – наркоторговець і наркоман зі стажем. Свою продукцію виготовляв сам, сам і збував, і користувався. А для того, щоб не „втратити клієнтів”, навіть виділив для наркозалежних кімнату – придбати товар і насолодитися відчуттям від його прийому можна було в межах будинку. Слід сказати, що клієнтів у Олега було хоч відбавляй – пересічний новомосковець, мабуть, дуже б здивувався, якби дізнався, скільки любителів перветину відвідувало чоловіка протягом дня.

На даний момент постановою Новомосковського міжрайонного суду Олега було звільнено від кримінальної відповідальності з госпіталізацією до психіатричної лікарні. До цього призвели фізіологічні зміни функцій головного мозку. Так, доля «відігралась» на тому, хто, не задумуючись про наслідки, калічив життя інших людей.

За матеріалами помічника Новомосковського

міжрайонного прокурора А. Фролової

***

Для людини з певними моральними принципами бажання мати ту чи іншу річ призводить до одного висновку – на неї треба заробити. А от такі, як вже неодноразово засуджений Олексій, вдовольняти свої потреби звикли не працею, а елементарною крадіжкою.

Так, у вересні минулого року, перебуваючи на території Новомосковського фтізіатричного відділення, він побачив моторолер, саме такий йому хотілося мати! Діждавшись сутінків, злодій викотив омріяний об'єкт за територію лікарні і без перешкод доставив додому.

Та їздити на краденому не наважився. Перефарбувавши в інший колір, продав, а новий «власник» ще раз перепродав мопед… Правоохоронцям вдалося розплутали клубок злочину – швидко знайшли злодія, і суд визначив Олексію покарання – 2 роки позбавлення волі.

За матеріалами помічника Новомосковського

міжрайонного прокурора А. Драненко

Можливо, Вам буде цікаво

By