СЛІДСТВО – РОБОТА ТВОРЧА

Першого липня виповнилося 46 років від дня створення в органах внутрішніх справ України слідчого апарату. Завдання, які виконують слідчі, є специфічними та вимагають від них особливих професійних навичок і знань, особистої відповідальності, об'єктивності, дисциплінованості, працьовитості, високого рівня правової культури, поваги до людини, її прав, честі та гідності.

Слідство – робота творча, жива, яка потребує не тільки знань, а й певного досвіду та хисту. Зауважу, що праця слідчих не на виду. Вони не беруть безпосередньої участі в затриманні злочинців, не позують перед відеокамерами. Проте саме від їхнього професіоналізму значною мірою залежить рівень розкриття вчинених злочинів.

Сьогодні навантаження на одного слідчого становить у середньому понад 10 кримінальних справ на місяць. Це, звичайно, забагато. Тому вихід із даної ситуації вбачається в мобілізації внутрішніх резервів – плануванні роботи та організації робочого дня.

За результатами цього півріччя, слідчими Новомосковського міського відділу міліції закінчено 349 кримінальних справ, до суду направлено 326 кримінальних справ. Поліпшено якість попереднього слідства: порівняно з аналогічним періодом 2008 року на 41,7% зменшилась кількість справ, які були надані на додаткове розслідування. Було відшкодовано 836 000 грн. із заподіяних збитків у сумі 1 201 170 грн.

Отже, наведені цифри красномовно свідчать про можливості слідства міста. Проте, попри відносне зниження рівня незакінчених кримінальних справ, їх загальна кількість залишається значною. Тому, незважаючи на труднощі, слідче відділення докладає всіх зусиль, щоб не втратити довіру громадян.

Можливо, Вам буде цікаво

By