Знання ПДР убезпечить ваше життя

За 7 місяців поточного року на території міста та району сталося 105 ДТП, в яких загинуло 14 чол. та 139 чол. отримали травми. Це на 23,8 % більше, ніж у минулому 2007р.

Особовим складом ВДАІ по ОАТ м. Новомосковська та Новомосковського району активізовано профілактичну роботу з виявлення грубих порушень ПДР України взагалі та по тим, що безпосередньо є причинами дорожньо-транспортних пригод.

Всього від початку року виявлено: 6153 грубих порушень ПДР, з них:

357 – керування у нетверезому стані;

553 – створення аварійної ситуації;

1099 – значне перевищення швидкості.

Велику кількість грубих порушень ПДР допускають пішоходи, за участі яких сталося 23 ДТП, що складає 21,9 % від загальної кількості. У таких пригодах 6 чоловік загинуло (42,8 %) і 19 травмовано (13,7 %), досить часто дорослі подають поганий приклад своїм дітям.

Актуальною проблемою є ДТП з участю мотоциклів, мопедів та моторолерів. В більшості випадків ці транспортні засоби не зареєстровані в установленому порядку, а водії не мають права на керування ними, також виявлені непоодинокі випадки керування неповнолітніми.

З участю моторолерів (об'єм двигуна – до 50 см.куб.) сталося 26 ДТП, що складає 24,8 % від загальної кількості, в яких 1 чол. загинув (7,1 %) і 29 травмовано (20,8%).

По вині моторолерів (об'єм двигуна до 50 см.куб.) сталося 18 ДТП, що складає 17,1 % від загальної кількості, в яких 1 людина загинула (7,1%) і 21 травмована (15,1%).

З участю моторолерів (об'єм двигуна більше 50 см.куб.) сталося 4 ДТП, що складає 3,8 % від загальної кількості, в яких 6 чоловік травмовано (4,3%) .

З вини моторолерів (об'єм двигуна – більше 50 см.куб.) скоєно 1 ДТП, в якому 3 людини травмовано.

З участю мотоциклів сталося 14 ДТП, що складає 13,3 % від загальної кількості, в яких 5 осіб загинуло (35,7 %) і 23 травмовано (16,5%) .

З вини мотоциклів сталося 10 ДТП, що складає 9,5 % від загальної кількості, в яких 4 людини загинуло (28,5%) і 19 травмовано (13,7%).

Як бачите, цифри досить значні, непокоїть те що з кожним днем кількість цього виду транспорту зростає, і, відповідно, збільшується кількість потенційних учасників ДТП.

Знання ПДР убезпечить ваше життяТака ситуація непокоїть не тільки керівництво МВ і ВДАІ м. Новомосковська та Новомосковсько р-ну, але і керівництво УМВС та УДАІ УМВС України в Дніпропетровській області. Ситуація з аварійністю постійно розглядається на засіданнях керівництва.

В більшості випадків причиною дорожньо-транспортних пригод є порушення Правил дорожнього руху водіями транспортних засобів, неуважність та відсутність поваги до інших учасників дорожнього руху. Наведемо декілька прикладів.

22.06.2008р. о 16-40 год. на а/д ст. Кільчень – с. Жданівка водій мотоцикла Дніпро-11, не маючи посвідчення водія та достатніх навичок керування мотоциклом , не впорався з керуванням, з'їхав в кювет, де врізався в дерево. В результаті ДТП водій та пасажир (дружина водія) отримали смертельні травми, двоє їх неповнолітніх дітей та знайомий, які теж знаходились в якості пасажирів, отримали травми різного ступеню важкості.

20.07.2008р. о 12-00 год. у м. Новомосковськ по вул. Сучкова навпроти центрального «Поштамту» водій автомобіля Міцубісі-Лансер, здійснюючи маневр розвороту, не надав переваги в русі зустрічному автомобілю ВАЗ-21093 та допустив з ним зіткнення, після удару ВАЗ-21093 відкинуло на автобус «Богдан», що стояв на зупинці. В результаті зіткнення водій та 3 пасажири ВАЗ-21093 отримали травми, лише за щасливим збігом обставин більше ніхто не постраждав.

Особливе занепокоєння викликають дорожньо-транспортні пригоди з участю дітей, вина за які цілком лежить на дорослих. В деяких випадках дорослі самі були винні в тому, що сталося ДТП, а в деяких – не навчили або не підказали малюкам, як треба поводитись на дорозі.

24.07.2008р. о 20-40 год. в м. Новомосковськ по вул. Боженко водій автомобіля ВАЗ-2107 здійснив наїзд на 11-річного велосипедиста, який раптово виїхав на проїжджу частину. В наслідку наїзду велосипедист отримав тяжкі травми і був доставлений в обласну дитячу лікарню.

На жаль, таких прикладів можна наводити дуже багато, тому закликаємо всіх учасників дорожнього руху неухильно виконувати Правила дорожнього руху, оскільки від цього залежить Ваше здоров'я та життя.

Источник: В. Німий, начальник ВДАІ м. Новомосковська та Новомосковського р-ну УМВС України в Дніпропетровській області, полковник міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By