Фальсифікації документів – законне «ні»

Усе почалося у квітні 2003 року. Перебуваючи на посаді директорки однієї з шкіл Новомосковського району, громадянка М. придумала оборудку. Вона найняла свого брата на сезонну роботу до кочегарні. Але з умовою – на роботу чоловікові ходити не доведеться, а от зарплатню треба буде віддавати їй.

Так тривало протягом кількох років. І хто знає, чи було б спільників викрито. Але у 2007 році громадянка М. пішла з посади. Новий директор викликав до себе працівників кочегарні, але замість трьох з’явилося лише двоє. У відповідь на запитання про третього кочегара, директор почув, що про нього робітники чують вперше. Так все і з’ясувалося.

Громадянка М. свою провину не визнала, а правоохоронцям пояснила, що отримані гроші витрачала на потреби школи. А саме: робила стенди, капітальний ремонт кабінету директора і учительської, купувала канцтовари, бензин, періодичні видання.

Але як би там не було, факт залишається фактом – закон було порушено. І тепер міру покарання для спільників вирішуватиме суд.

Анна Чиндрова, за матеріалами М. Лаврентьєва,

старшого слідчого Новомосковської міжрайонної прокуратури, юриста 3 класу

***

Як тільки не ризикує іноді людина задля отримання прибутку! Громадянка В. не могла не розуміти, що внаслідок здійсненої нею оборудки може не лише втратити роботу, але і опинитись на лаві суду. Але тим не менше межу закону перетнула…

Восени 2004 року громадянка В. вдома, на власному комп’ютері надрукувала наказ про призначення громадянки С. (своєї родички) на посаду прибиральниці в обласний притулок для неповнолітніх, де сама на той час працювала головним бухгалтером. Наступного дня вона віддала наказ на підпис директору.

Потому аж по січень 2006 року щомісяця громадянка В. нараховувала зарплатню прибиральниці, яка жодного дня не виходила на роботу. Таким чином їй вдалося заволодіти грошима на суму 5545,32 гривень, якими вона розпоряджалася за власними потребами.

У грудні 2005, знову сфальсифікувавши документи, головний бухгалтер неіснуючу прибиральницю звільнила. Але від пильного ока закону це її не врятувало.

Свою провину громадянка В. визнала повністю, а гроші, отримані незаконним шляхом, пообіцяла повернути. Тепер міру покарання для всіх учасників оборудки визначатиме суд.

Анна Чиндрова, за матеріалами

О. Амбросова, слідчого Новомосковської міжрайонної прокуратури

Можливо, Вам буде цікаво

By