Слово «алкоголь» походить від арабського «аль-коголь» і перекладається як дурман. Алкоголізм — це хвороба не фізична, а духовна. Вона захоплює у полон цілі нації і континенти й забирає найцінніше — молодь.
Перещепинці Вадим та Сергій провели час на місцевій дискотеці у традиційному стилі – напилися так, що ледве ногами пересували, коли поверталися з кафе. На виході зіткнулися з двома дівчатами. Як завше водиться, хтось когось зачепив, і почалося з’ясування стосунків. Хто кого образив – молодь з’ясовувала під самим кафе, і невдовзі господарка закладу і її помічник Ігор, які саме прибирали у залі, почули звук розбитого скла. То Вадим зачепив рукою вікно.
Ігор, який сам був добре напідпитку, разом з господаркою попрямували до гурту. Там почали розбиратися, хто ж має платити за нанесену шкоду. Ігор, обурений діями п’яних парубків і їх нерозумінням ситуації (а як же інакше, якщо обидва ледве трималися на ногах), вихопив з кишені газовий балончик і спрямував його на Вадима… Зрозумівши, що «запахло смаленим», хлопці кинулися навтьоки. Але не так сталося, як гадалося…. Не пробачивши випивохам ігнорування власної персони, Ігор кинувся навздогін і, коли Вадим упав на землю, почав лупцювати його. Близько дев’яти ударів ногою в голову юнака призвели до тяжких тілесних травм, небезпечних для життя…
Новомосковським міськрайонним судом неповнолітній Ігор був засуджений до 5-ти років позбавлення волі з випробувальним терміном 2 роки.
помічника Новомосковського міжрайонного прокурора,
юриста 2-го класу
Кількість наркоманів зростає в усьому світі, в тому числі і в Україні. Наркоманія в нашій державі, на думку спеціалістів, давно набула ознак епідемії. Кількість людей, які вживають наркотики, сягає 100 тисяч (за офіційними даними). Реальна цифра людей, що вживають наркотики, за оцінками МВС, в 10-12 разів більша, і складає 800-900 тисяч, а тенета наркобізнесу ловлять все нових жертв.
Молоді необхідно усвідомити, що вживання наркотиків не просто шкодить здоров’ю людини, а й знищує її. Наркоманія – це важка хвороба, яка дуже швидко розвивається. Середня тривалість життя людини після початку регулярного прийому наркотиків становить 7 років. Наркомани рідко доживають до 30-річного віку. Як свідчать дослідження, часто вживати наркотики починають через цікавість. Молодь “знайомиться” з наркотиками на дискотеках і вечірках, в компанії з друзями. Існують й інші причини збільшення кількості наркоманів, а саме: економічна криза, безробіття, проблеми в особистому житті. Все це змушує людину за допомогою наркотиків шукати “кращого життя”. Але це життя без майбутнього.
Що змусило Андрія долучитися до тих, хто не уявляє свого життя без «кайфу», знає лише він сам. Перебуваючи на випробувальному терміні, не маючи ані родини, ані роботи, чоловік не розцінив попереднє м’яке покарання як шанс почати нове життя. Він ступив на ту ж стежку, яка у підсумку привела його на лаву підсудних.
Восени, знаходячись у лісопосадці поблизу одного з селищ Новомосковського району, Андрій назбирав насіння коноплі і засіяв ним свою садибу. Доглядав за рослинами як слід – поливав і полов. А от врожай збирати довелося працівникам правоохоронних органів, які у вересні «завітали» до його оселі. Там було знайдено 99 кущів коноплі.
Працівникам міліції Андрій пояснив, що знайдені ними кущі – рештки тієї коноплі, яку правоохоронці не вирвали під час попередніх своїх відвідин (тоді було знищено близько 20 кущів). Мовляв, конопля проросла пізніше, а виривати самому господарю було шкода.
Тепер свій вчинок чоловік обмірковуватиме за гратами, де має провести найближчі чотири роки.
помічника Новомосковського міжрайонного прокурора
Пияцтво і алкоголь приносять нашому суспільству великі моральні та матеріальні збитки. Алкогольнозалежна людина психічно деградує. Втрачається не тільки здоров'я, а й людська гідність. Багато людей помирає від алкоголю в молодому віці. Разом з пияцтвом у сім'ю приходять матеріальні труднощі, на грунті цього починаються сварки, обвинувачення, бійки.
Віталія, хоч і мав двох неповнолітніх дітей, більше приваблювала горілка, ніж родина. Через те вже неодноразово мав неприємності, був засуджений. Так і залишив на дні пляшки не лише своє життя, а і чуже…
Одного дня, під час розпиття спиртних напоїв у гуртожитку, де він проживав разом із знайомим Олександром і його подругою, між останнім і Віталієм виникла сварка. Віталій почав дорікати товаришу за погане ставлення до співмешканки. Розлючений Олександр схопив стільця і почав бити приятеля. Той теж не мав наміру стримуватися – схопивши металеву трубу, почав щосили гамселити Олександра. А коли той кинувся навтьоки, наздогнав його і наніс ще кілька смертоносних ударів. Коли Олександр перестав рухатися, припинив бити і Віталій. Впевнившись, що приятель помер, він викинув знаряддя вбивства у найближчі кущі біля гуртожитку. Потім, зв’язавши руки і ноги Олександра, він кинув того у погріб, розташований у дворі будинку, а вхід до нього заклав дошками та металевими листами.
Співмешканці вбивця пояснив, що Олександр поїхав на заробітки. Потім, ще кілька днів попиячивши, Віталій поїхав жити до свого знайомого. Весь цей час, як пояснював слідству, відчував страх. А за кілька місяців, повертаючись з церкви, зустрів свого знайомого. Той розповів, що Олександра розшукують, і запитав, чи не має він якихось відомостей про приятеля? Не витримавши тягаря провини, Віталій зізнався. Втім, це не позбавило його від відповідальності за скоєне. Суд призначив Віталію сім з половиною років позбавлення волі.
помічника Новомосковського міжрайонного прокурора