По «гарячих слідах»

Щодня, виходячи з дому, ми намагаємося бути зібраними й обачними: у транспорті міцніше тримаємо гаманці та мобільні телефони, у магазині уважно перевіряємо покупки, на вулиці обходимо стороною нетверезих та людей, що несуть потенційну загрозу якщо не нашому здоров’ю, то нашим нервам. А повертаючись ввечері сутінками, часто відчуваємо тривогу й дискомфорт, адже пам’ятаємо: темрява – покровителька не тільки закоханих, а й злочинців.

Новомосковською міліцією серед населення постійно проводиться профілактична робота щодо попередження вуличних пограбувань і з цією метою у місцевих засобах масової інформації періодично друкується ряд простих правил особистої безпеки. Проте панацеї від нападу немає.

27 червня 2010 року до чергової частини Новомосковського міського відділу міліції за телефоном «102» звернувся 49-річний мешканець Новомосковська, який повідомив про те, що близько 14.00 години біля магазину «Рубін» невідомі чоловіки побили його та пограбували. При з’ясуванні обставин події стало відомо, що близько 13.30 години потерпілий вийшов з вказаного магазин, де придбав дві пляшки пива та рибу та присів неподалік на лавочці у дворі одного з будинків відпочити і випити пива. Через декілька хвилин до нього підійшли двоє невідомих молодих чоловіків в агресивному стані і запропонували йому скласти компанію. Потерпілий відповів відмовою, внаслідок чого молодики побили його й забрали з кишені гроші й мобільний телефон.

Цей злочин був розкритий по «гарячих слідах», і один з фігурантів, 34-річний мешканець Новомосковська, був затриманий майже одразу. Злагоджені дії новомосковських оперативників не дозволили і другому учаснику пограбування довго розгулювати на волі. Вже наступного дня 27-річний, раніше засуджений за скоєння корисливих злочинів, мешканець Новомосковська теж був затриманий, і наразі обидва злочинці перебувають під вартою. Мобільний телефон потерпілого було вилучено.

За цим фактом порушено кримінальну справу за ст.186 ч.2 КК України (грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 6 років. Нині триває слідство, а невдовзі розпочнеться судовий процес.

Що ж потрібно робити, аби вас не пограбували? Перш за все, слід бути обачними та обережними, як кажуть, – ніколи не втрачати пильності. Найчастіше пограбування трапляються з 18 до 24 години. Саме тоді громадяни повертаються з роботи чи з надто довгих посиденьок. Зазвичай, злодії обирають собі за жертв слабких і незахищених людей. Грабують на вулиці найбільше жінок, чоловіків напідпитку та підлітків. Якщо ж все-таки злочин скоєно, то не зволікайте довго з телефонним дзвінком до відділку міліції. Пам’ятайте: запізнілий дзвінок значно знижує шанси затримати злочинців та повернути ваші речі. Потрібно дочекатися правоохоронців та розповісти їм всі деталі інциденту. Найголовніше – запам’ятати прикмети грабіжника та звернути увагу, куди він утік.

Можливо, Вам буде цікаво

By