До відома громадян, які здають квартири у житловий найм!

З метою забезпечення виконання громадянами ст. 67 Конституції України та норм Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», Новомосковська ОДПІ повідомляє наступне.

Відповідно до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.03 № 889-VI (далі – Закон) громадяни, які надають житло у найм іншим громадянам і отримують доходи, зобов’язані сплачувати податок та декларувати доходи шляхом подання декларації про майновий стан та доходи.

Оподаткування доходів громадян від надання у найм житлових приміщень іншим фізичним особам (квартирантам), регулюється ст. 9 Закону.

Відповідно до п.п. 9.1.4 п.9.1 ст.9 цього Закону, якщо орендар (квартирант) та орендодавець (той, хто здає житло) є фізичними особами, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є особа, яка надає житло у найм та отримує доходи. При цьому такий громадянин самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу, і, відповідно до п.8.2 ст.8 Закону, зобов’язаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподаткованого доходу та подати річну декларацію щодо цього податку (до 1 квітня наступного за звітним року).

За неподання або несвоєчасне подання декларацій про дозоди, згідно зі ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, громадяни несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Додаткову інформацію можна отримати в Новомосковській ОДПІ, каб. №104 або за телефоном: 7-70-92.

Можливо, Вам буде цікаво

By