Назустріч платникам податків

Вісімнадцятого травня відбувся брифінг у Новомосковській об'єднаній ДПІ, на якому заступник начальника інспекції Олександр Олександрович Захаров розповів журналістам про результати роботи інспекції за січень-квітень 2009 року.

Незважаючи на складну ситуацію, яка склалася в країні, платники податків продовжують виконувати свої зобов'язання, своєчасно та в повному обсязі сплачуючи всі платежі та податки до бюджету. Розрахункову базу надходжень до загального фонду Державного бюджету, доведену обласною ДПА, за січень – квітень 2009 року виконано на 104,1 %, у тому числі:

рентні платежі: за 4 місяці мобілізовано у сумі 9385,5 тис.грн., при розрахунковій базі надходжень 5152,8 тис.грн., або 182,1 % до завдання.

платежі за користування надрами: за 4 місяці мобілізовано у сумі 1364,0 тис.грн., при розрахунковій базі надходжень 776,0 тис.грн., або 175,8 % до завдання.

Розрахункову базу, доведену обласною ДПА, з надходжень коштів до місцевих бюджетів виконано, зокрема, наступним чином по податкам:

платі за землю: за 4 місяці надійшло 6857,5 т.грн. при плані 4976,0 т.грн., що становить 137,8 %.

місцевим податкам і зборам: за 4 місяці надійшло 427,8 т.грн. при плані 390,0 т.грн., що становить 109,7 %.

Успішно завершилася кампанія декларування доходів громадян 2009 року, яка тривала протягом першого кварталу цього року. Олександр Олександрович розповів, що працівники державної податкової служби на час кампанії декларування створили найзручніші умови для громадян, затвердивши зручний графік та забезпечуючи при цьому громадян бланками декларацій та додатків до неї. Також для якомога ширшого інформування громадян щодо обов'язку та права подання декларації про доходи, фахівці Новомосковської ОДПІ застосовували новітні форми інформування громадян. А саме: інформація звучала не тільки на місцевому радіо, а й на радіо „Шансон” та „Мікс”, був задіяний і швидкий рядок, який розташований під світлофором на вулиці Сучкова, допомагала податковій і Новомосковська друкарня, яка на першій сторінці бланків надрукувала заклик щодо декларування доходів. Всі ці заходи призвели до позитивних результатів: до Новомосковської ОДПІ звернулося 2473 громадянина, з яких 2004 громадянина виконали свій обов'язок та повинні сплатити податок, загальна сума якого складає 948,1 тис.грн., 339 осіб скористалися правом на отримання податкового кредиту, в результаті чого загальна сума до повернення громадянам з бюджету складає 167,2 тис.грн.

Крім того, не припиняється й робота Новомосковської ОДПІ в напрямку розгляду звернень громадян. За звітний період поточного року до інспекції надійшло 10 письмових звернень від громадян, з яких 9 – заяви, 1 – скарга. З загальної кількості звернень розглянуто 8, з яких 5 – роз'яснено, 2 – направлено за належністю до інших органів та 1 – задоволено, тобто встановлено факти порушення податкового законодавства, винні особи покарані.

Наприкінці брифінгу Олександр Олександрович зазначив, що триває інформування платників податків про можливість подання звітності засобами телекомунікаційного зв'язку, адже це не тільки престижно, а й зручно. У разі успішної реалізації завдань буде значно вдосконалено механізм справляння податків і зборів, що сприятиме досягненню справжньої прозорості у відносинах із бізнесом за принципом: „Податкова для платників, а не платники для податкової”. Адже зменшення впливу людського фактора на адміністрування платежів за рахунок автоматизації дасть змогу забезпечити належний рівень захисту інформації, а також підвищить якість надання платникам податків консультаційних послуг, у тому числі з використанням Інтернету.

Источник: Новомосковский информационный портал

Можливо, Вам буде цікаво

By