ПОДАТКИ – ОСНОВА ДОБРОБУТУ ДЕРЖАВИ

Ніяке суспільство невзмозі обходитися без податків.

Франческо Нітті

Напередодні професійного свята працівників податкової служби України – 18 червня – заступник начальника Новомосковської ОДПІ Олександр Олександрович Лукін провів конференцію на тему „Становлення та розвиток податкової служби. Проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення”.

Новомосковську об'єднану державну податкову інспекцію під керівництвом Б. Сидорова було створено у 1990 році. Нині її очолює Маргарита Юріївна Чобанян, яка стала до керма ОДПІ у травні 2005 року.

– За 19 років податкова інспекція пройшла значний шлях становлення і удосконалення, – зазначив Олександр Лукін. – Але немає обмежень для самовдосконалення – податкова служба проводить активну організаційну роботу, додає всіх зусиль для зміцнення партнерських взаємовідносин з платниками податків.

Незважаючи на значні досягнення у правовому полі в справлянні податків, податковій системі України потрібні зміни. Їх можна досягти шляхом реформування податкової системи України. Потрібне спрощення податкових норм, поступове зниження податкового навантаження, що в підсумку призведе до детінізації економіки держави.

А для цього слід прийняти Податковий кодекс України, проект якого вже розроблено з урахуванням усіх зацікавлених сторін. Також у державній податковій службі України розроблено та впроваджено систему подання податкових документів в електронному вигляді.

Вищеназвана процедура сприяє спрощенню процедури передачі податкової звітності та реєстрів податкових накладних. Адже не можна не визнати того, що для заповнення та подання до органу ДПС звітності витрачається багато часу, все це створює незручності та й не сприяє поліпшенню стосунків між платниками податків та службовцями. А електронне звітування все спрощує – людина може надіслати усі необхідні дані не виходячи з офісу.

Олександр Олександрович із захопленням розповідає про роботу інспекції, про її працівників. І недосвідченому зрозуміло – людина цінує і любить свою роботу, з ентузіазмом береться за справу, надихаючи своїм прикладом колег і підлеглих. Податківцям, безперечно, доводиться нелегко, адже бажаючих ухилитися від своїх обов'язків платників податків завжди чимало, а колектив Новомосковської ОДПІ, хоч і професійний, але має багато молодих кадрів.

Насамкінець розмови Олександр Лукін привітав усіх ветеранів і нинішніх працівників державної податкової служби з наступаючим професійним святом і побажав їм міцного здоров'я, добробуту, взаєморозуміння оточуючих!

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By