Податкова міліція проти схем мінімізації податкових зобов\’язань

Четвертого серпня у Новомосковській об'єднаній ДПІ відбувся брифінг, на якому начальник відділу податкової міліції, перший заступник начальника інспекції Віталій Іванович Манюкевич розповів представникам ЗМІ про результати роботи відділу податкової міліції за перше півріччя 2009 року.

Віталій Іванович Манюкевич зазначив, що організаційна і практична діяльність відділу податкової міліції у 2009 році спрямована на виявлення злочинів у сфері оподаткування, виявлення фіктивних фірм, вилучення грошових коштів із “тіньового” обігу та “відмивання” доходів, виконання завдань по надходженню грошових коштів до бюджетів. У тому числі – роботи з великими боржниками щодо примусового стягнення заборгованості, зменшення недоїмки, розшуку неплатників податків, покращання якості розслідування кримінальних справ, направлення їх до суду і відшкодування по них збитків, а також взаємодії з ДПІ та правоохоронними й контролюючими органами.

Застосовані організаційні та практичні заходи дозволили досягти певних позитивних результатів за основним напрямкам роботи відділу.

Так, за січень-червень 2009 року на території зони оперативного обслуговування (Новомосковського – Магдалинівського району, смт. Перещепино) співробітниками відділу податкової міліції виявлено 12 злочинів у сфері оподаткування. Співробітниками відділу порушено 12 кримінальних справ. З них три за статтею 204 КК України «Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів”; сім за статтею 212 КК України «Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових”; три за статтею 364 КК України «Зловживання владою або службовим становищем».

Співробітниками відділу податкової міліції Новомосковської ОДПІ за 6 місяців поточного року у ході проведення оперативних заходів, спрямованих на припинення незаконного виробництва та незаконної реалізації алкогольних напоїв, із обігу вилучено горілчані напої, які мають ознаки незаконного виготовлення на загальну суму 99,5 тис. грн. З початку року співробітниками відділу вилучено з незаконного обігу товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 1 млн. 85 тис. грн.

За даними фактами порушено 3 кримінальні справи за ознаками ч. 3 ст. 204 КК України “Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів” у відношенні приватних підприємців. За порушеними кримінальними справами вилучено горілку, яка згідно проведеного дослідження не відповідала державним стандартам, реалізації та вживанню не підлягала.

За вказане порушення законодавства, а саме за незаконне виготовлення товарів з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, а так само за незаконний збут таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків, Кримінальним Кодексом України встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для її виготовлення.

Підбиваючи підсумки роботи, Віталій Іванович Манюкевич зауважив, що слід вишукувати нові шляхи і можливості, щоб зруйнувати резонансні схеми зловживаня з ПДВ, забезпечувати ефективне та своєчасне відпрацювання ризикових суб'єктів господарюваня, які використовують схеми мінімізації податкових зобов'язань.

Можливо, Вам буде цікаво

By