Скільки коштує першокласник?

Незабаром вересень, а значить батькам першокласників час готуватися до витрат. І цьогоріч вони будуть чималенькі. Криза змусила добряче похуднути гаманці більшості наших громадян, в той час як ціни на шкільне приладдя та одяг продовжують зростати. Тож скільки гривень треба захопити батькам майбутнього першокласника, відправляючись на ринок? Як показало опитування, яке ми провели на Новомосковському центральному ринку, близько тисячі…

Звісно, кожній мамі хочеться, щоб її дитина була в школі найгарнішою, не соромилася перед однокласниками. Тому, запитуючи про ціну на той чи інший товар, ми відзначали водночас і його зовнішній вигляд. Приміром, найдешевший зошит в лінієчку „безрадісного” сірого кольору коштує 80 копійок, а більш яскраві його співбрати вже від 1 грн. 20 коп. Це ж саме стосується і пеналів – найдешевший, за 6 грн., має лише один відділення, однотонного кольору. За 25-30 гривень продавчині демонструють зовсім інший виріб – великий, з багатьма відділеннями, зручний і в гарних малюнках. Один покупець тут же зазначив, що вчителі порекомендували купувати школярику саме такий – зручніший. Але ж і різниця в ціні значна!

„Дрібнички”, потрібні першачкові не менше, ніж шкільна форма, разом теж складуть кругленьку суму. Так, ручки коштують від 70 коп., олівці – від 8-ми, фарби і фломастери від 10-ти, пластилін від 5-ти гривень, лінійка – від 1 грн. 50 коп., а набір букв і цифр – від 10 гривень. Альбом для малювання можна придбати за 3, 5 чи 7 гривень, а найпростіший щоденничок – за 5. Якщо батьки бажають купити гарний і зручний ранець, треба буде полегшити гаманець більш як на сотню гривень, оскільки найдешевший коштує аж 75. І якість, правду кажучи, залишає бажати кращого.

Роздивляємося білосніжні банти: є по 15 гривень за пару, але дуже скромні. По 25 гривень продавчині пропонують більш красиві і пишні. У сусідньому ряду – форми. Продавець демонструє одяг на першокласника – найдешевша форма обійдеться у 180 гривень. Але тут же додає, тримаючи в руках невиразну й мішкувату дівчачу „трієчку”: „Подивіться на якість, на матеріал, куди воно годиться…” Попросили підібрати щось пристойніше. „Будь ласка, фабричне, – говорить жінка. – Але і ціна відповідна – 300 гривень”. Те ж саме стосується і сорочок. Для хлопчиків знайдеться за 55 гривень, для дівчинки можна підібрати і за 70, і за 120. Але… Яка рибка, така й юшка.

Для того, кому турбуватися про здоров'я малюка по кишені, знайдуться на ринку шкіряні туфлі за 180-200 гривень, китайські – за 70 і вище. А загалом, відзначають продавці, купівельна спроможність новомосковців зназилась відсотків на 80. Дорогі речі, зізнаються декотрі, навіть не завозять, немає в людей за що їх купувати.

Як казав класик: „Я не такий багатий, щоб купувати дешеві речі”. Але чи повторив би він це в умовах сьогодення?

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By