Мета – пiдвищити податкову культуру

Брифінг з актуальних питань діяльності Новомосковської ОДПІ за участі представників ЗМІ міста та району провів 16 березня заступник начальника Новомосковської ОДПІ Дмитро Михайлович Мельник.

Розпочинаючи брифінг, Дмитро Михайлович зазначив, що за два місяці цього року Новомосковською ОДПІ мобілізовано податків, зборів (обов’язкових платежів) до Зведеного бюджету у сумі 42,3 млн.грн., при розрахунковій базі 40,2 млн.грн., тобто планове завдання виконано на 105,4 %. До місцевих бюджетів за 2 місяці поточного року інспекцією мобілізовано 24,8 млн.грн., при розрахунковій базі 22,5 млн.грн., тобто планове завдання виконано на 110,2 %.

У лютому поточного року завершилось декларування платниками податку на прибуток валових доходів за 2009 рік. До Новомосковської ОДПІ платниками надано 629 декларацій, що на 40 декларацій більше в порівнянні з 2008 роком. Загальна сума задекларованого податку на прибуток склала 43,9 млн. грн., що на 28,2 млн. грн. більше в порівнянні з 2008 роком. Рівень податкової віддачі підприємств збільшився з 0,31 до 1,21.

Нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за січень 2010 року складає 1,8 млн.грн., що на 140 тис.грн. більше в порівнянні з січнем 2009 року. Фахівцями Новомосковської ОДПІ постійно проводяться превірки податкових декларацій з ПДВ. Результатом проведеної роботи у січні-лютому стало попередження на 1,8 млн. грн. спроби незаконного відшкодування ПДВ з бюджету та на 0,8 млн. грн. необгрунтовано задекларованого податкового кредиту.

Присутніх на брифінгу проінформували, що до 31 березня 2010 року включно триває декларування громадянами своїх доходів, отриманих у 2009 році.

Відповідно до норм Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” від 22 травня 2003 року № 889-IV, платники податків у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларцію про майновий стан та доходи до податкової інспекції за місцем проживання, а саме: задекларувати доходи у вигляді призів, виграшів, інвестиційного прибутку, від здійснення операцій з інвестиційними активами, іноземні доходи, доходи у вигляді успадкованого майна (подарунків), від ввезення фізичними особами на територію України транспортних засобів; доходи громадян, які здають в оренду житло (у тому числі „елітне”), земельні ділянки, іншу нерухомість на довгостроковий або незначний термін та надають різного виду послуги. Декларувати доходи повинні громадяни, які протягом 2009 року здійснили внески до статутних фондів підприємств, установ та організацій без оподаткування у податкового агента.

Крім того, Дмитро Михайлович також повідомив, що ті громадяни, які сплачували протягом 2009 року кошти за навчання, перераховували пенсійні або благодійні внески, всиновлювали дітей, мають право протягом усього року подати декларацію для отримання податкового кредиту з метою поверенння частини сплаченого протягом 2009 року в бюджет податку з доходів.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Дмитро Михайлович підкреслив, що працівники управління оподаткування фізичних осіб Новомосковської ОДПІ на час кампанії декларування створили найзручніші умови для громадян: забезпечили надання консультацій з питань оподаткування доходів, зручний графік прийому, надавали громадянам бланки декларацій про майновий стан та доходи та додатки до неї безкоштовно.

Також для якомога ширшого інформування громадян щодо обов’язку та права подання декларації про доходи, фахівці Новомосковської ОДПІ застосовували такі форми інформування громадян, як оголошення з даного питання не тільки на місцевому радіо, а й на радіо „Шансон” та „Мікс”.

В проведенні кампанії декларування надали допомогу: ТОВ „Новомосковська друкарня”, яка на бланках заяв надрукувала заклик щодо декларування доходів, ВАТ „Новомосковське АТП”, яке розмістило плакат: „Задекларувати доходи – Ваш громадянський обов’язок!” у маршрутних таксі, ТРК „Самарь”, яка здіснила запис відеосюжету щодо необхідності декларування доходів до 1 квітня 2010 року, основних випадків подання декларацій, режиму роботи інспекції та консультаційних пунктів, а також права громадян на податковий кредит, ДП ОПС „Ринок Центральний”, на радіо якого щосуботи та щонеділі звучить також інформація із закликом задекларувати доходи, отримані у 2009 році, а у газеті «Вісник Присамар’я» регулярно друкуються відповідні матеріали.

Завдяки співпраці Новомосковської ОДПІ з Новомосковською районною радою, матеріали щодо декларування доходів громадян розміщено на Web-сайті Новомосковської районної ради.

Крім того, інформація щодо декларування доходів розміщена на веб-сайтах ДПА України www.sta.gov.ua та ДПА у Дніпропетровській області: www.dpa.dp.ua.

Декларацію можна подати особисто обо надіслати поштою до податкової інспекції за адресою: м.Новомосковськ, вул.М.Головка, буд.30 (кабінети № 101,102,103,108), телефон для довідок: 7-70-92.

Наприкінці зустрічі заступник начальника Новомосковської ОДПІ Д. Мельник підкреслив, що державна податкова служба ставить на меті доведення до платників фізичних та юридичних осіб добровільне декларування доходів, взаєморозуміння та підвищення податкової культури громадян.

Можливо, Вам буде цікаво

By