Бюджет є!

На всі потреби грошей не вистачить

Остання сесія міської рада ознаменувалась знаковою подією для міста – нарешті депутати затвердили бюджет на поточний рік. За словам міського голови В. Літвіщенка, цьогоріч бюджет менший на 5 млн. гривень. Тож задовольнити всі потреби міста буде складно. Так, депутати задавали багато запитань в.о. начальника фінуправління міськвиконкому Н. Ковтуненку про виділення коштів за тими чи іншими статтями.

Депутат Л. Резніченко отримала відповідь, що цього року на реконструкцію ЗОШ №8 коштів не передбачено. Не закладено у бюджеті коштів і на сміттєзвалище, де щорік з приходом літа виникають надзвичайні ситуації. – Нема фінансування і на придбання техніки для комбінату комунальних підприємств, – зазначив О. Шевченко, згадавши про зиму, коли не було чим прибирати засніжені вулиці міста.

Н. Ковтуненко пояснила, що при формуванні бюджету видатки не закладаються постатейно. На поточний рік передбачено на благоустрій міста на 300 тисяч більше, ніж у минулому році. Крім того, пропонується сформувати резервний фонд на 300 тисяч. Тож якщо буде патова ситуація зі сміттєзвалищем, можна буде виділити кошти із зазначеного фонду. Положення дозволяє це зробити. Тож треба напрацьовувати доходи до міської казни з усіх додаткових дохідних частин.

А депутат О. Іванов запропонував перерозподілити кошти, і перекинути їх, наприклад, з програми «Мій дворик», благоустрою скверика по вулиці Українській на ремонт доріг на масивах Кулебівка, Решкут, Животилівка, де мешканці, а особливо школярі, не можуть дістатися до школи у сезон дощів. – Я вже не кажу про асфальтове покриття, треба хоча б відсипати шлаком, – зазначив Олександр Олексійович.

В. Літвіщенко пообіцяв, що на ремонт доріг кошти будуть, на сьогодні це питання обговорюється на рівні державного та обласного бюджетів. – Знайшли у минулому році, знайдемо і у цьому, – запевнив міський голова.

Депутат В. Криша попросив врахувати при перерозподілі бюджету та передбачити кошти на Товариства Співвласників Багатоквартирних Будинків, за що і депутати, і міська влада агітували жителів.

Фінансуванням лікування ветеранів ВВВ поцікавився депутат О. Ткач, оскільки цей рік мер міста оголосив роком турботи про цю категорію громадян. – На медикаменти передбачено 16 гривень на день, на харчування – 14 (у спеціальних ветеранських палатах), на безкоштовне придбання медикаментів передбачено 426 тисяч гривень, в тому числі субвенція із обласного бюджету – 131,5 тисяч, – повідомила в.о. начальника фінуправління.

Бюджет затвердили, а протягом року він буде корегуватися, пообіцяв міський голова.

Заробляйте, і на себе надію майте!

Депутат Т. Дакова, голова бюджетної комісії, підвела підсумки її роботи, і нагадала присутнім, що створювався бюджет у другий кризовий рік. Тому він є вкрай напруженим, тому що ті статті доходу, на які сподіваються депутати, під великим питанням. Податки з доходів фізичних осіб залишають бажати кращого, та й плата за землю й орендна плата не принесуть бажаних прибутків. Запити великі, а доходи їх не забезпечують. Частина бюджетних споживачів – це госрозрахункові підприємства, і в уставах кожного з них зазначено, що вони лише частково отримують дотації з бюджету, і то лише у випадку відповідних замовлень їх послуг, які фінансуються з бюджету.

Тож треба заробляти самостійно, і вже з цього планувати свої прибутки і видатки, формувати відносини з пенсійним фондом і т. ін. Завдання, зазначила Тетяна Дмитрівна, – працювати над збільшенням доходної частини бюджету, щоб було що і куди розподіляти. Бюджет 2010 року виявився таким, що забезпечує соціально захищені статті, а це близько 80 відсотків коштів, які планується заробити за 2010 рік. Крім того, є спеціальна стаття в бюджеті – власні прибутки, і над цим питанням треба працювати. Керівникам бюджетних установ Т. Дакова запропонувала серйозно подумати над цим. Депутат також вважає цілком справедливим відрахування до бюджету 50 відсотків від прибутку комунальних підприємств міста. Вони не мають конкуренції у місті, та й тарифи на послуги встановлюють самостійно.

Така практика застосовується вперше, до цього прибутками комунальні підприємства розпоряджались самостійно.

Т. Дакова озвучила пропозиції бюджетної комісії з додаткового розподілення коштів та перерозподілу того, що є.

Проти 50-відсоткового відрахування до бюджету з прибутку виступив О. Шевченко, назвавши його грабежем, зазначивши, що в такому разі комунальним підприємствам невигідно показувати прибуток. Мовляв, «Трубник» та КП ЖЕО банкрути, на черзі ККП Громадського, за рахунок чого розвиватися? За словами Олександра Івановича, є необхідність придбати трактор з причіпним обладнанням, щоб можна було і сніг відгрібати, і траву влітку косити, і вулиці підмітати, та де брати гроші? Пропозиція депутата: 10 відсотків з прибутку відраховувати до бюджету, і 500 тисяч виділити Громадському для придбання зазначеного трактора.

Міський голова пообіцяв при розгляді зведеного бюджету врахувати побажання народних обранців. Тоді буде видно, звідки забрати і куди додати. А поки що всім треба працювати над наповненням міської казни.

Малих архітектурних форм у місті не буде.

Прийняли у цей день депутати і доленосне рішення – про демонтаж деяких кіосків на центральних вулицях Новомосковська. Так, зносу підлягають: кіоск «Курка Ряба» по вул. Радянській у районі магазину «Меркурій» (К. Козлов), «Хліб» по вул. Радянській, 30 (хлібозавод №11), кіоск «Батискаф», Радянська, 30 (С. Олійник), кіоск по вул. Радянській,32 (Л. Кужель), «Кури-гріль» по вул. Радянській,32 (С. Ковіка), ломбард ПО «Агат» вул. Радянська, 41, кіоск по вул. Радянській,40 (ТОВ Хлібозавод №11), кіоск «Хліб» по вул. Радянській,48, кіоск по вул. Радянській,54 (К. Козлов), кіоск «Хліб» по вул. Сучкова,32 (Р. Погосян), «Курка Ряба» по вул. Сучкова,32 (Безсалко), кіоск «Хліб» в районі «Приватбанку» (хлібозавод №10), кіоск на розі вулиць Сучкова-Шаповалова («Шанс-довір’я»), кіоск Напівфабрикати, район вечірньої школи, кіоск по вул. Червоноармійській між буд.№11 та СШ №2, кіоск на розі вулиць Червоноармійська та Шевченко, встановлений нещодавно без дозвільних документів.

При розгляді питання про звільнення від сплати податків і зборів, а конкретно – підприємця О. Мірошника, який орендує частину міського парку, зауваження висловив депутат О. Іванов. Він зазначив, що Новомосковським трубним заводом було вивезено з парку 15 КРАЗів сміття, 64 машини землі, а котлован під забудову є небезпечним для городян. Депутат висловив претензії і з приводу будівництва О. Мірошником забору в парку і запропонував не надавати пільг підприємцеві.

О. Мірошник емоційно відреагував на виступ депутата, за що отримав зауваження від В. Криші, але з другої спроби підприємця таки звільнили від сплати податку.

Контрольна комісія працюватиме у новому складі

Чи не найбільше часу зайняв звіт голови контрольної комісії з продажу комунального майна О. Іванова. Комісії було делеговано повноваження повести перевірку дотримання вимог чинного законодавства відділом державної виконавчої служби Новомосковського міжрайонного управління юстиції і спеціалізованим державним підприємством Укрспецюст. Олександр Олексійович розповів, що вдалося з’ясувати комісії за два роки роботи. – Не так і багато, – сказав він, однак стало зрозуміло, що звичайне небажання відповідальних осіб займатися проблемою, попустительство призвело до того, що з молотка і за заниженими цінами пішли об’єкти, від яких місто могло отримати значно більший зиск, ніж отримало. Та чи й отримало взагалі?

За борги ЖЕО було арештовано майно, котре належить кожному новомосковцю – громаді міста, ЖЕО ж був лише його балансоутримувачем, відповідно, арештовувати і продавати його за борги – незаконно. Але ні В. Тарасюк, ні О. Шевченко, який є членом контрольної комісії, не забили на сполох, а навіть більше того, коли зайшла мова про інвентаризацію об’єктів, то О. Шевченко зажадав письмового звернення до нього членів комісії про надання технічної документації!?

За словами Олександра Олексійовича, відповідальність за продаж майна лежить і на міському голові особисто. Відповідно до Закону Про місцеве самоврядування він несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Олександр Олексійович попросив депутатів продовжити роботу комісії для відстоювання майна територіальної громади, у разі потреби звернутися навіть до Верховного суду.

– Що стосується державного виконавця, то він лише виконував свою роботу.

Треба засукувати рукави і працювати, бо у Перещепиному за комунальні борги навіть пам’ятник Танк арештували. Щоб не вийшло так, що ми по вулицях будемо пересуватися у визначений їх власником час, – закінчив виступ О. Іванов.

Докладник попросив збільшити кількість членів комісії, залучивши до складу кваліфікованих юристів.

Продовжив цю тему депутат В. Криша, котрий подякував депутатам К. Пузирю та С. Морозу, котрі не будучи в тимчасовій контрольній комісії, допомагали працювати. Це депутати, котрим не байдужа доля міста, і вони спрямовують свою роботу на відстоювання інтересів громади.

Віталій Володимирович озвучив ряд доручень від свого імені до відповідних органів міста, серед яких – надання контрольній комісії Новомосковським БТІ переліку всіх об’єктів комунальної власності за період 2006-2010 років із зазначенням ціни продажу; Відділу ДВС м. Новомосковська – надання інформації про суму первісного боргу КП ЖЕО та СКУ Трубник перед стягувачами та суму боргу станом на дату отримання депутатського запиту і багато інших документів, які проллють світло на дану проблему. Якщо ж не можна буде повернути об’єкти, то їх необхідно дооцінити.

На пропозицію О. Шевченка до складу комісії, крім К. Пузиря і С. Мороза, було включено С. Рєзника.

Допомога на лікування – згідно прописки

Довго обговорювали депутати питання забезпечення лікування інваліда 1-ї групи. С. Гусака. Як з’ясувалось, він прописаний у м. Дніпропетровську, а проживає у м. Новомосковську. Йому ще минулого року було запропоновано зареєструватися за місцем проживання. Та він чомусь цього не зробив. Думки депутатів розділились: хтось захищав потребуючих медичної допомоги хворих дітей, а хтось висловлювався за позитивне рішення на користь інваліда війни, який практично не бачить і має більше 200 осколків у тілі. Рішення не прийняли, зійшлися на детальному вивченні питання, а С. Гусаку потрібні ліки кожного дня…

Автономне опалення – для всього будинку

Не були депутати одностайними і у прийнятті рішення щодо заборони відключення від централізованого опалення окремих квартир у багатоквартирних будинках. Відповідну постанову Кабміну зачитав начальник ЖКГ міста С. Устименко. Автономне опалення можна встановлювати лише на весь багатоквартирний будинок.

В інтересах жителів запропонував діяти К. Пузирь, а О. Шевченко зазначив, що після вибухів газу у різних містах України ніхто не візьме на себе відповідальність підписувати дозвільні документи на встановлення автономного опалення.

І хоч С. Устименко наполягав на прийнятті законного рішення, депутати перенесли його розгляд на наступну сесію.

Вкрай важливим для міста стало затвердження Положення про підрозділ екологічного міліцейського патруля. За порушення екологічного стану тепер передбачено чималі штрафи: для фізичних осіб – віз 340 грн., до 1360 грн., для юридичних осіб – від 950 грн., до 1700 грн.

Табір Матросова залишиться дітям

Наприкінці сесійного засідання до депутатів звернувся перший секретар Новомосковського комітету КП А. Шипко і озвучив намір депутата ВР С. Храпова виділити дотації до міського бюджету на соціально-економічний розвиток міста на суму 16 чи 32 тисячі гривень, а також на допомогу громадянам 2 чи 4 тисячі гривень.

Також депутат ВР обіцяє сприяти у роботі тимчасової контрольної комісії з продажу комунального майна. А. Шипко повідомив, що за сприяння С. Храпова із списку приватизації об’єктів комунальної власності на 2010 рік виключено табір відпочинку ім. О. Матросова з вирішенням питання про передачу його на баланс обласної ради чи міської ради м. Новомосковська.

Таке повідомлення було схвально прийнято присутніми у залі. Та чи не більше за всіх радітимуть з цього приводу діти, які звикли до цього закладу, і лише тут мріють щорік відпочивати.

Можливо, Вам буде цікаво

By