Актуальна інформація для платників ПДВ

Статтею 25 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» (далі – Закон) передбачено здійснення відшкодування ПДВ платникам, у яких суми податку задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 року, підтверджені перевірками та не відшкодовані на дату набуття чинності цим Законом, шляхом оформлення облігаціями внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років.

Порядок випуску, обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики із строком обігу п’ять років (далі – Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2010 року № 368 «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість» (далі – Постанова) (додаток 1).

Дія цього Порядку поширюється на платників ПДВ, яким відшкодування сум податку на додану вартість, задекларованих до 1 травня 2010 року, підтверджених за результатами перевірок, не здійснено станом на 30 квітня 2010 року, включених органами ДПС до відповідних реєстрів інвентаризації таких платників податку.

Підставою для проведення розрахунків облігаціями є реєстри і висновки про відшкодування сум ПДВ органів державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку, які подаються до органів Державного казначейства за місцем реєстрації платника податку.

Оформлення відшкодування сум ПДВ облігаціями здійснюється за їх номінальною вартістю, кратною 1000 гривень.

Включення платників податку до реєстрів здійснюється органами державної податкової служби на підставі:

– поданої не пізніше 25 червня 2010 року до органу державної податкової служби за місцем реєстрації Заяви про оформлення відшкодування ПДВ облігаціями, (заява має бути складена за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку);

– даних декларацій з ПДВ;

– матеріалів за результатами перевірки органів державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку або рішення суду, прийнятого після 1 травня 2010 року.

Заява складається платником податку у двох примірниках.

Перший примірник подається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації без включення останнього абзацу Заяви.

При цьому:

– у рядку Заяви «індивідуальний податковий номер платника податку» платник проставляє свій індивідуальний податковий номер платника ПДВ.

– до рядку «Загальна сума податку на додану вартість, що відшкодовується» платником, включаються суми ПДВ, задекларовані до відшкодування до 1 травня 2010 року, підтверджені за результатами перевірок, не відшкодовані на дату подання Заяви до органу державної податкової служби;

– до рядку «Сума податку на додану вартість, що відшкодовується облігаціями внутрішньої державної позики відповідно до статті 25 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» платником включається сума ПДВ з попереднього рядка, кратна 1 000 гривень.

З метою уникнення додаткових витрат часу при заповненні Заяви про оформлення відшкодування ПДВ облігаціями рекомендуємо платникам податку попередньо провести звірки вказаних сум з підрозділом обліку та звітності державної податкової інспекції за місцем реєстрації.

Другий примірник Заяви, заповнений у повному обсязі, після узгодження суми ПДВ Мінфіном, Нацбанком та ДПА України, подається платником податку до відповідного банку, у якому відкрито рахунок у цінних паперах для зарахування належної йому кількості облігацій.

Возможно Вам будет интересно

От