В очікуванні економічної Конституції

01 липня 2010 року в.о. начальника Новомосковської об’єднаної державної податкової інспекції Олександр Олександрович Лукін проводив прес-конференцію на тему: „2010 рік – 20-а річниця створення державної податкової служби. В очікуванні економічної конституції – Податкового Кодексу”.

Розпочинаючи прес-конференцію, присвячену професійному святу, – Дню працівника державної податкової служби України, який відзначається щороку 2 липня та 20-річчю державної податкової служби, О.Лукін відзначив, що завдяки професіоналізму фахівців Новомосковської ОДПІ, помноженому на досвід та сумлінність, забезпечуються партнерські відносини з платниками податків та стабільне наповнення бюджету.

В основі роботи податківців Новомосковської ОДПІ закладено такі основні принципи:

– підвищення рівня податкової культури та якості податкового супроводу платників податків, орієнтація діяльності всіх ланок податкової служби на покращення роботи з платниками податків;

– удосконалення адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів), запровадження нових підходів до аналізу фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання;

– забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю надходження платежів до державного та місцевих бюджетів, посилення роботи з підприємствами, що ухиляються від сплати податків, мінімізаторами, фіктивними підприємствами, ліквідація „податкових ям” тощо.

Сучасна податкова система України характеризується великою кількістю податків, зборів, платежів та понад 2 тисячами нормативно-правових актів, які регулюють їх справляння. Саме тому податковій системі України потрібні зміни, і, звісно, позитивні, які можна досягти шляхом її реформування.

Проект Податкового кодексу України – кодифікований документ, який замінить та систематизує близько 2 тисяч існуючих на даний час нормативно-правових актів з питань оподаткування.

Зокрема, в проекті Податкового кодексу кількість загальнодержавних податків і зборів скорочено з 29 до 17 та скасовано 10 місцевих податків. Значна увага приділяється стимулюванню і розвитку малого підприємництва – скорочуються витрати бізнесу на ведення податкового обліку. Зокрема, зменшується кількість звітів, що подаються до податкових органів, удосконалюється бухгалтерський та податковий облік.

Поступово планується зниження ставки податку на прибуток – з 25 до 20 % у наступному році, і далі щороку на 1% до 17% у 2014 році.

Якщо узагальнити, то з прийняттям Податкового кодексу очікуються такі зміни: упорядкування нормативної бази і стабільність податкового законодавства, сприяння діловій активності й розвитку економіки.

З нагоди відзначення професійного свята – Дня працівника державної податкової служби України і святкування 20-ї річниці з дня створення державної податкової служби України у Новомосковській об'єднаній ДПІ відбувся конкурс під назвою „Кращий працівник Новомосковської об'єднаної ДПІ”.

Всього участь у конкурсі взяли одинадцять працівників інспекції.

Членами конкурсної комісії одноголосно визнано:

– у номінації «кращий керівник» – Галину Вікторівну Петіну;

– «кращий державний податковий інспектор» – Тетяну Олексіївну Літвінову, Олену Павлівну Слепченко, Олену Олександрівну Крижановську;

– «кращий працівник податкової міліції» – Андрія Анатолійовича Полякова, Володимира Миколайовича Фінька.

Напередодні професійного свята всі ветерани податкової служби, які працювали в Новомосковській ОДПІ в різні роки, отримали щирі поздоровлення від керівництва інспекції з побажаннями міцного здоров’я, добробуту та злагоди у родинах.

Можливо, Вам буде цікаво

By