Розповiдають дiти вiйни

Новомосковський міський історико-краєзнавчий музей ім. П. Калнишевського співпрацює зі всіма організаціями, підприємствами, установами міста, у тому числі з Новомосковським відділенням Української спілки в’язнів жертв нацизму (УСВЖН), яке очолює Людмила Іванівна Коваленко.

Людмила Іванівна народилася 26 січня 1945 року в робочому таборі біля м. Троєнбрітцен у Німеччині. Росла з мамою, бо батько загинув у 1946 році. Закінчила Дніпропетровський сільськогосподарський інститут, десять років працювала агрономом у колгоспі. Майже 30 років викладала агродисципліни у Новомосковському аграрному коледжі.

Нещодавно Людмила Іванівна організувала у музеї виставку «Імена замість номерів», представлену німецькою організацією «Акція спокути – служіння справі миру», яка розповіла про біографії 22 колишніх в’язнів концтабору Дахау. Виставка функціонувала протягом п’яти днів, але встигла викликати жвавий інтерес у відвідувачів.

Екскурсії по виставці Людмила Іванівна проводила особисто. Вона розповідала не тільки про жахіття фашизму, а й про спогади мами, яка довгий час була у фашистському рабстві. Дуже уважно і зацікавлено слухали її розповіді і дорослі, і діти (на фото). Виставку відвідали понад 300 людей. В основному це учні шкіл, студенти кооперативного та аграрного коледжів. У працівників музею і відвідувачів Людмила Іванівна заслужено одержала почесне звання «Позаштатний екскурсовод».

Директор музею Анатолій Кондратюк вручив їй лист подяки.

Можливо, Вам буде цікаво

By