День пам’яті жертв політичних репресій

19 травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. Цю пам’ятну дату встановлено згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, вона відзначається щороку у третю неділю травня.

Священним обов’язком кожного громадянина будь-якої держави є збереження пам’яті про минуле свого народу. Саме тому нам, сьогоднішнім українцям, так важливо привернути увагу нашого суспільства до трагічних подій історії України.

З метою належного відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій у місті було проведено ряд відповідних заходів, що дало можливість привернути увагу до цієї трагедії різних категорій населення. Довідково: сьогодні у нашому місті мешкає понад 30 осіб з числа жертв політичних репресій.

Так, 17 травня 2013 року у клубних об’єднаннях територіального центру проведено тематичне засідання на тему «Просвітлої дороги свічка чорна», а для ветеранів було організовано концертну програму та солодкий стіл. З відвідувачами клубу «Надія» 18 травня 2013 року відбувся колективний перегляд художнього фільму «Холодне літо 53-го». Напередодні у загальноосвітніх закладах міста було проведено цикл бесід на тему: «Хай пам’ять про них назавжди залишиться в історії нашої країни». В бібліотеках міста відбулися книжкові виставки, присвячені Дню пам’яті жертв політичних репресій та комплекс тематичних заходів «Репресоване відродження».

19 травня представники міської влади спільно з громадськістю вшанували пам’ять жертв політичних репресій. На Воронівському кладовищі хвилиною мовчання було вшановано вічну пам’ять усіх тих, кого спіткало це страшне горе, після чого відбулося покладання квітів до пам’ятника.

Прес-служба Новомосковської міської ради

Можливо, Вам буде цікаво

By