Пам’ятаємо, шануємо, пишаємось!

Минулого понеділка з нагоди 69-ї річниці визволення України, 70-ї річниці битви за Дніпро та 70-ї річниці визволення Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників у Новомосковську відбулися святкові урочистості.

У великій залі міськради зібралися ветерани Великої Вітчизняної, керівництво та громадськість міста.

Міський голова Сергій Мороз привітав ветеранів та жителів міста з днем звільнення Дніпропетровщини від фашистської навали. Він зазначив, що незважаючи на плин років, у суспільстві є усвідомлення подвигу наших визволителів. Сьогодні в Новомосковську проживає 276 ветеранів Великої Вітчизняної війни. Наші земляки прославили рідне місто, проявивши велику мужність та героїзм при форсуванні Дніпра, – шість вояків, семеро – в історичній, переломній у ході війни битві за Сталінград, троє захищали Ленінград, і один воював на Курській дузі.

Завдання нащадків – пам’ятати їх і зробити все, аби подібна трагедія не повторилася на нашій землі. С. Мороз побажав ветеранам, учасникам трудового фронту, дітям війни та всім новомосковцям доброго здоров’я, оптимізму та віри в щасливе майбутнє. Разом із тим мер зазначив, що на виконання завдань Президента щодо соціального та медичного захисту ветеранів війни у місті розроблено цілу низку програм. Серед таких – акція «Здоров’я нації – здоров’я всіх», спрямована на забезпечення ветеранів окулярами та слуховими апаратами, для чого з бюджету виділено 6,2 тис. грн. За рахунок коштів місцевого бюджету 73 ветерани отримали матеріальну допомогу на загальну суму 9,6 тис. грн. З метою забезпечення доступності медичної допомоги майже 99,8% ветеранів міста пройшли комплексний медогляд.

До привітань долучився Почесний громадянин м. Новомосковська, ветеран Великої Вітчизняної війни Микола Пантєлєєв з побажаннями здоров’я, миру і злагоди.

Від учнівської молоді до ветеранів звернувся учень СЗШ №18 Вадим Пашистий, який запевнив їх, що молоді покоління пам’ятатимуть подвиг визволителів і збережуть подарований всім мир.

Як завжди яскравими були виступи учасників художньої самодіяльності міста. Пісні на теми війни та любові до України співали хор ветеранів «Жива пам’ять» під керівництвом Миколи Тетеріна, Алла Земляна, Олеся Баглай, Вікторія Юрченко. До сліз пройняв присутніх виступ маленького артиста Михайлика Варченка. Пісня «Я сегодня до зари встану» не залишила нікого байдужим.

По закінченню урочистостей всі присутні поклали живі квіти до святого для кожного новомосковця місця – меморіалу Слави – Вічного вогню.

Пам’ятаємо, шануємо, пишаємось, доземно вклоняємось нашим визволителям!

Тамара Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By