ДНЮ МІСТА ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Пам’ятаю, коли я навчалася у школі, нам розповідали красиву легенду про те, звідки пішла назва нашого міста. Взагалі то версій щодо виникнення назви нашого міста існує декілька, але одна мені особливо запам’яталась. Колись давно цариця Катерина, проїжджаючи околицями, побачила поселення у дуже живописному місці. Вона запитала у козаків, як воно називається. Ті відповіли їй, що це місто на річці Самара ще тільки засновується і визначеної назви поки що немає. Тоді цариця сказала: „Нехай воно буде називатися Новою Москвою, тому що буде таким же величним і красивим, як столиця Російської імперії”.

Новою Москвою наше містечко не стало, але це й на краще. Особисто я не хотіла б жити у величезному запиленому мегаполісі. Натомість моє місто – гарне, зелене, тихе, має затишні дворики, де бавляться діти, дідусі „ріжуться” у доміно, а з відкритих вікон смачно пахне домашньою випічкою… Тут я можу не боятися, відпускаючи свою дитину до школи, тому що в Новомосковську немає швидкісних трас і достатньо навчити малюка правилам дорожнього руху. А якщо раптом захочеться вогнів великого міста, то – будь-ласка, зовсім поряд Дніпропетровськ.

Наше місто теж росте і розвивається. З’явився нарешті дитячий парк, багато різноманітних кафе, де можна відпочити разом із дітьми, працює фонтан, є нова бібліотека…

Помітний недолік нашого міста – це відсутність кінотеатру. Шкода, що місцева влада намагалася вирішити цю проблему за рахунок „реконструкції” символу нашого міста – літака. Чесно кажучи, ця територія потребує зовсім іншої реконструкції – нових зелених насаджень, клумб, гарних і зручних лавочок, квітів. А щодо кінотеатру – багато хто погодиться, що ідеально для нього підходить приміщення „Парткому”. Тут і будувати нічого не треба – лише відновити втрачене.

Я сподіваюсь, що на Новомосковськ, який останнім часом зазнало багатьох гарних перетворень, чекає ще багато чудових подій. Одна з яких – чергова річниця із дня його заснування.

Зі святом тебе, рідне місто!

Источник: М. Носуля

Можливо, Вам буде цікаво

By