Хто ловить рибу у каламутній воді?

Оббиваючи пороги кабінетів чиновників нашого міста і не знаходячи розуміння з їх боку, обіцяла, що терпіти не буду, і таки оприлюдню результати їх недолугої роботи на займаних посадах. Складається враження, що деякі служби міста створені лише для того, аби спустошувати кишені городян.

Мабуть, не помилюся, якщо скажу, що кожен житель багатоповерхівок добре знає КК «КомЕнерго-Новомосковськ». Допоки я зі своєю проблемою намагалася добитися зрозумілої відповіді від її керівництва, переконалася, що створено цю компанію не для того, аби відповідати за обслуговування будинків, а для того, щоб брати участь у розподіленні доходів.

Суть проблеми, вирішення якої залежало безпосередньо від зазначеної компанії, полягало у наступному.

З листопада 2008 року ми, мешканці будинку №13 по вулиці Комсомольській, неодноразово зверталися до міського голови В. Літвіщенка зі скаргами на погане опалення у кутових квартирах, де з моменту здачі будинку температура не піднімалася вище температури «обратки». Зверталися до багатьох інстанцій, в т.ч. до безпосереднього надавача послуг – «Новомосковськтеплоенерго», працівниками якого було складено два акти, хоча результатів замірів температури на подачі до під’їзду нам так і не показали. У сусідніх під’їздах заміри показали цілком комфортну температуру, там жителі і не скаржаться на холод.

На наше звернення до начальника теплопостачальні організації отримали відповідь, що згідно договору «Про спільне використання внутрішньобудинкових систем централізованого опалення від 10.10.2008 року підприємство ДП «Новомосковськтеплоенерго» є балансоутримувачем лише зовнішніх теплових мереж, а налагодження внутрішніх мереж теплопостачання виконує КК «КомЕнерго-Новомосковськ», яка їх обслуговує. Треба зазначити, що до опалювального сезону 2009-2010 років не існувало договорів на тепло-, водопостачання, вивіз сміття і т.п. У нас немає міського ЖЕО, зате є КомЕнерго, яка не є балансоутримувачем наших будинків, але справно збирає гроші за квартплату та інші послуги (приварити згін – 70 грн., почистити каналізацію – 50 грн.), хоча ми нічого не знаємо про повноваження цієї комерційної установи.

Згідно Постанови Кабміну від 3.09.2009 року у разі відсутності ЖЕО внутрішньобудинкові системи мають бути передані на баланс «Теплоенерго», і договори із кожним із споживачів повинні відповідати Типовому договору, затвердженому Кабміном.

У випадку з нами цього не сталося. У нашому місті все вирішує міськвиконком (зі слів головного інженера «Новомосковськтеплоенерго» Г. Погорєлова), який затверджує тарифи. Тобто інтерес КомЕнерго є і у тарифах, які закладаються щороку, а послуги з утримання теплових мереж керуюча компанія не надає. То хто ж є балансоутримувачем внутрішньобудинкових теплових мереж нашого будинку? Чи є наш будинок одиницею комунальної власності?

За час господарської діяльності КомЕнерго наш будинок занепав, півбудинку за адресою: пл. Леніна,2, розколота по фасаду від фундаменту до 5-го поверху, фундамент просідає, у під’їздах на вікнах немає скла, протікає дах, прибиральниць днем з вогнем не знайдеш…

Постає природне запитання, для чого було ліквідовувати ЖЕО, чи не для того, щоб дати можливість заробляти комерційній структурі на жителях? Гроші платимо, а спитати нема з кого. Чиї інтереси представляє «КомЕнерго-Новомосковськ», яких бізнес-структур?

І за кого вболіває міська влада, яка на словах турбується за городян, а на ділі дозволяє запускати руку в їх кишені.

Не можу не сказати, що в тому, що так вільно почувається на наших хлібах вказана компанія, є доля вини кожного нас. Часто ми не замислюємось, а по інерції віддаємо свої кревні, тому що так треба, тому що звикли до відповідальності. І наша байдужість до свого життя породжує таких утриманців. Але ж ми в змозі змінити все на краще, навчитися поважати себе і змусити зробити це інших.

Саме зараз ми стоїмо перед вибором. Як житемемо далі – залежатиме від нас самих.

Источник: Лариса Жежелевська - Новомосковский информационный портал

Можливо, Вам буде цікаво

By