Мiсто – лiдер з розбазарювання бюджетних коштiв

Саме так можна назвати результат капітального ремонту дорожнього полотна по вулиці Куйбишева. Зробити такий висновок дозволило ознайомлення з проектно-кошторисною документацією даних робіт. Але про все по порядку.

Дуже дивує нахабність наших можновладців, з якою вони розпоряджаються народними коштами. Адже проведення ремонту по вулиці Куйбишева мало б здійснюватися під пильним наглядом не лише депутатів міської ради, правоохоронних органів, а й простих жителів міста, тому що така подія, як капітальний ремонт дороги, для нашого міста стала останнім часом явищем рідкісним.

Після детального ознайомлення з даним проектом, відразу стало зрозуміло, що більша частина робіт взагалі не проводилася. Візьмемо хоча б те, що видно неозброєним оком – це асфальтобетонне покриття. Згідно даного проекту передбачався посилюючий шар дрібнозернистого асфальтобетону товщиною 6 см та шар вирівнюючого покриття дрібнозернистого асфальтобетону товщиною 3,5 см. Тобто загальна товщина покриття повинна була становити 9,5 см.

Але, як було зафіксовано, на дорогу поклали всього 1 шар асфальтобетону, товщина якого становить близько 5см. Якість цього покриття вже встигли оцінити водії. На думку фахівців, для роботи в такому низькому діапазоні температур в робочу суміш необхідно додавати спеціальні присадки, а також використовувати важкі віброкатки, чого при капремонті не спостерігалося. Техніка, яка була задіяна в роботах, схоже, родом із СРСР. Тож досить імовірно, вулиця Куйбишева, що при таких витратах повинна була десяток років не нагадувати про себе, до весни прийме первісний стан.

Але й це ще не все. На таке задоволення було витрачено 1млн. 799тис. грн. Згідно проекту, асфальтобетоном покрито 5671 кв.м. Вартість 1 квадратного метра обійшлася в 317 грн. Багато це чи мало? У рішенні цього завдання нам допоможе Інтернет. У пошуковику знаходимо «асфальтування» і одержуємо величезну кількість різних компаній, що надають дану послугу. Вибираємо найдорожчу й дивимося один з останніх прайс-аркушів. І от що бачимо. Ціна з матеріалами, роботою й технікою за 1 кв.м:

– шар дрібнозернистого асфальтобетону товщиною 6 см. – 120 грн.;

– шар дрібнозернистого асфальтобетону товщиною 4 см. – 100 грн.

У підсумку одержуємо 220 грн., це за умови, що асфальтове покриття буде в 2 шари й товщина його складатиме 10 см.

Згідно розцінок одного з дорогих підприємств, на виконання проекту потрібно було б витратити 1 млн. 247 тис. грн. Крім безпосередньо асфальту, можна було б ще й встановити бордюри за ціною 185 грн. за погонний метр. Помноживши на 1898 п.м., одержуємо 315130 грн. Разом – 1млн. 562 тис. 130 грн. За ці гроші ми повинні були отримати першокласну дорогу з товщиною покриття 10 см і новими бордюрами. А на здачу можна нанести розмітку й встановити знаки. І ще залишаться кошти.

А що ми бачимо в реальності? Це один сумнівний шар товщиною 5-6 см, що має коштувати максимум 130грн. з доставкою, плюс абияк відсипане шлаком узбіччя. І коштують ці роботи відповідно до комерційних розцінок щонайбільше 1 млн. грн.

Виникає запитання, а хто за все відповідає? Місцева влада відхрещується, що, мовляв, тендер не ми проводили, підрядник не наш, фінансували не ми, тому й відповідальності не несемо. Неправда, несете, добродії, до того ж, повну відповідальність за все, що відбувається на території громади! Проект і кошториси ви всі погоджували, і здачу робіт теж підписувати повинні! І гроші, витрачені на капремонт, це гроші громади. І не має значення, як вони до нас повернулися – через міський чи обласний бюджет.

При такому ставленні, звичайно, не буде вистачати грошей ані на опалення, ані на харчування дітей. З таким господарюванням місто довго не протримається. Але ж це лише один кілометр дороги. Подумати страшно, якщо глибше копнути. Хочеться поставити запитання й правоохоронним органам, чи не занадто розігрався апетит у наших чиновників і чому не відслідковується їхня діяльність?

P.S. Редакція відкриває нову рубрику «народний контроль» і запрошує всіх небайдужих людей, що володіють достовірною й перевіреною інформацією, надсилати до нас у редакцію матеріали, а ми будемо доводити її до наших читачів.

Можливо, Вам буде цікаво

By