Про воду, тарифи та інше

Ніщо, мабуть, так не дошкуляє у жарку пору, як відсутність води у крані. Минулого тижня це вкотре відчули новомосковці, особливо ті, хто залишився непоінформованим про тривалість відключення води. Коли ж, нарешті, ввечері несміло закапало з крану, стали набирати у всі ємності, які є у квартирі, а наступного дня митися у тазиках, бо ванна зайнята водою…

Про цю, а також інші проблеми житлово-комунальної сфери нашого міста ми поспілкувалися з секретарем міської ради Олександром Михайловичем Головком.

– Олександре Михайловичу, що відбувається із подачею води?

– Минулого тижня наше водоканалізаційне управління проводило планові роботи по очищенню резервуарів, які через низьку якість води швидко забруднюються. Після закінчення робіт проблем із водою у мешканців міста не буде. Водопостачання було припинено також через аварію на Аульському водогоні, коли її було ліквідовано, – вода з'явилась.

– А як щодо підвищення тарифів на воду? Для багатьох новомосковців вони стали неприємною несподіванкою.

– Це питання дуже непросте для нашого міста. Ми воду отримуємо через Дніпропетровськ і змушені платити за неї, як за покупну. І як ми не намагалися вирішити питання так, щоб платити лише за транзит, дніпропетровська міськрада не йде ні на які поступки. Вони пояснюють це тим, що у міста є ще три додаткові водоводи, окрім Аульського, і ми, начеб-то, отримуємо змішану воду, а отже повинні її купувати. Отже, ми беремо її майже за тими цінами, за якими воду відпускають населенню. А враховуючи те, що вона ще повинна дійти до Новомосковська (тут потрібно ще й утримувати підприємство), ціна виходить саме така.

Ще один важливий момент. Наше водоканалізаційне управління підпорядковане облводоканалу, який знаходиться у стадії ліквідації. Ми вирішуємо питання повернення нашого управління у комунальну власність міста. Ця процедура дуже непроста. Але я сподіваюсь, що до кінця літа ми це питання вирішимо. Хоча від цього ціна на воду навряд чи зміниться у бік зменшення.

– Чи можливі альтернативні варіанти?

– Можна спробувати діставати воду з інших джерел. Але якщо це буде Західний Донбас – дешевше не вийде, прораховували і варіант доставки зі сторони Перещепиного – теж дуже дорого виходить. Можливий варіант – брати воду з Самари, але скільки будуть коштувати очисні споруди – невідомо. До того ж, Новомосковський трубний завод, на балансі якого знаходиться наш напіваварійний водовід, вимагає передачу його у комунальну власність… Ці об'єктивні причини і впливають на формування ціни за воду.

Другий момент стосується політики нового уряду – комунальні господарства (вода, тепло, газ) повинні утримувати себе самі. У цьому році практично вперше з державного бюджету не виділено грошей на житлово-комунальне господарство. І виділятися не буде. Тарифи ж мають бути економічно обґрунтовані ще й з 12 % рентабельністю.

Про воду, тарифи та інше– Тобто мешканці мають свої будинки утримувати самі?

– Утримання житлового фонду зараз повністю лягає на плечі місцевої ради. А у нас місто дотаційне, навіть пенсіонерам коштів на пенсії не вистачає. З 52 мільйонів, які ми щомісячно повинні віддати на пенсії, місто заробляє лише 30. У Новомосковську 94% приватизованих квартир, і вихід у їх мешканців тільки один – створювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків і самим вирішувати, скільки платити за житлову площу. Ми змушені були прийняти рішення про тариф у розмірі 1,51 для будинків, обладнаних ліфтами. Так, це дорого, але іншого виходу не було, оскільки ОСББ дуже повільно створюються. В основу ж тарифів на воду і кварплату були взяті три основних критерії. Перший – ріст мінімальної зарплати, яка з часу попереднього підняття тарифів збільшилась в 1,8 разів. Другий – у 2,7 рази збільшились витрати на технічне обслуговування ліфтів. Третій – для підприємств ціна на електроенергію збільшилась у 1,5 рази. Додати 12% рентабельності – виходить аж 1,64 грн. Але враховуючи те, що сума і так чимала, ми вирішили все-таки працювати з нульовою рентабельністю.

– Про зовнішні чинники, які впливають на формування тарифів, зрозуміло. Але ж людей обурює не стільки ціна, як те, що якість послуг дуже низька. А деякі, за які люди справно платять, взагалі відсутні.– Так, маємо недоліки у роботі – цього заперечувати не можна. Що ж до того, що деякі послуги, які входять у кварплату, відсутні, – будь ласка, перераховуйте і сплачуйте тільки за ті, що надаються.

– Олександре Михайловичу, щодо сміття, у якому зараз утопає місто, – як справи з його вивезенням? І що ви можете сказати з приводу урн, яких на вулицях Новомосковська практично не знайти?

– Останнім часом з КП НКПП звільнилось багато людей через низьку заробітну платню – працювати просто нікому. Кілька сміттєвозів не в змозі обслугувати все місто. Але тим не менше, намагаємось працювати і найближчим часом сподіваємось на покращення ситуації. Що ж до урн, то кожного підприємця ми зобов'язуємо ставити їх біля своїх торгових точок.

– А як щодо диму, який уже котрий тиждень стелиться нашим містом?

– Цей смог – результат підпалу сміттєзвалища на Кулебівці. Не один день ми гасили пожежу, і зараз є ще кілька місць, де дотліває сміття, але в цілому вогонь вдалося зупинити. Я сам побував на звалищі і побачив, наскільки неорганізовано підвозяться і вивантажуються побутові відходи. До того ж, не тільки з Новомосковська – були помічені і машини з “Золотих ключів”, і з навколишніх турбаз. На звалище може прийти будь-хто, і як результат – періодичні підпали, які влаштовують шукачі металу.

Щодо підпалів сміття, які влаштовують у самому місті, то це вина самих новомосковців. Я вже мав розмову з головним санітарним лікарем міста і попередив, що якщо не буде вестися нагляд – відповідні листи будуть надіслані в область.

Записала А. Чиндрова

Источник: Еженедельник "Весник Присамарья"

Можливо, Вам буде цікаво

By