Подробиць ціноутворення навряд чи заспокоять споживачів

Публікуючи у минулому числі газети інформацію про підвищення тарифів на теплопостачання, ми не вдавалися до подробиць ціноутворення, а лише повідомили про обговорення цього питання. Як формується ціна на тепло, читачам повідомляє економіст «Новомосковськтеплоенерго» Надія Іванівна Бузінова.

Підвищення тарифів на відпуск теплової енергії для споживачів міста було вимушеною дією підприємства у зв'язку зі зростанням ціни на природний газ та електроенергію, що споживає підприємство для виробництва та реалізації теплової енергії.

ротягом 2008 року ціна на природний газ для населення, який відпускає підприємству ДК НАК “Нафтогаз України”, змінювалася 8 разів і на кінець 2008 року її зростання склало 27% ( з 686,00 грн. до 872,78 грн. за ітис.мЗ.)

Вартість електроенергії, яка була врахована при розрахунку нової ціни на теплову енергію, складає 0,70 грн. за 1 квт/год. Саме таку ціну за грудень 2008 року підприємство одержало від енергопостачальницької організації ВАТ “ЕК” Дніпрообленерго”.

Її зростання по відношенню до ціни, яка закладена у попередньому тарифі на теплову енергію, складає 30%. ( з 0,537 до 0,70 грн. за 1 квт/год.)

В результаті такого підвищення ціни на енергоносії у 2008 році, підприємство понесло у 4 кварталі 2008 року додаткові витрати, а значить і збитки у сумі 1147,2 тис. грн., з них:

Природний газ – 939,6 тис. грн.

Електроенергія -207,6 тис. грн.

Змінювався протягом року і мінімальний розмір заробітної плати, який з 1 січня 2009року становить 605грн на місяць, а звідси – обов'язкові платежі у фонди України ( пенсійний, безробіття, соціальне страхування, нещасний випадок).

З урахуванням вище перелічених факторів, підприємство внесло коригування в попередній розрахунок тарифу на теплову енергію, виходячи з останніх цін на енергоносії, не змінюючи при цьому інші статті витрат.

Перед винесенням проекту рішення на публічне обговорення, підприємством було проведено процедуру погодження та отримання висновків з Державної інспекції з контролю за цінами у Дніпропетровській області, погодження проекту рішення Дніпропетровським обласним територіальним відділенням антимонопольного комітету України.

Повторюючи вислів “Все пізнається в порівнянні”, приведу деякі достовірні цифри щодо вартості опалення 1кв.м у інших містах області, введених в дію з початку опалювального сезону у 2008р.: м. Павлоград – 6,99 грн.; м.Нікополь – 7,50 грн.; м. Перещепине – 9,81 грн.; м. Дніпропетровськ – 6,12 грн. ; 7,26 грн. – декілька теплопостачальних організацій; смт. П'ятихатки – 12,03 грн.; м. Верхньодніпровськ – 9,43 грн.( введений в дію з грудня 2008 року).

Можливо, Вам буде цікаво

By