ЧАС СКЛАДАТИ ЕКЗАМЕНИ

Під таким девізом 30 січня пройшла сесія міської ради. Особливість її полягала у тому, що рішення, прийняті депутатами на першій сесії 2009 року, визначили життя міста на цілий рік. А воно, судячи з усього, буде непростим.

Головними питаннями, зокрема, було затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку міста та Бюджет Новомосковська. Доповідаючи по першому питанню, О. Лисенко, заступник міського голови з питань економіки, розвитку ринкових реформ та підприємництва, зазначив, що програму розвитку було розроблено з врахуванням оцінки реального стану міста. Пріоритетними були визнані такі завдання, як боротьба з безробіттям, зменшення масштабів бідності та підвищення якості послуг. Серед основних завдань влади у наступному році також стали – забезпечення своєчасної виплати зарплатні і соціальних пільг, реформа ЖКГ, створення не менше тисячі робочих місць, продовження будівництв житлового масиву «Самарь», реконструкція ЗОШ №8, продовження будівництва ЗОШ №13 та виділення окремого приміщення для ліцею «Самара». Пролунали у доповіді і прикрі факти. Скажімо, середня заробітна платня в місті у 2009 році становитиме 1500 гривень (що на 3% менше, ніж у попередньому), очікується значне зменшення промислового виробництва, зокрема у галузі металургії (на 5,3 %), у легкій та харчовій промисловості (на 3 % та 27,8 % відповідно).

Про те, що бюджет міста формувався в умовах кризи, ще раз нагадала під час свого виступу заступник міського голови, начальник фінансового управління Н. Демченко. А депутат Т. Дакова наголосила на тому, що цьогорічний бюджет спрямований не стільки на розвиток, як на виживання в умовах кризи, знаходження всіх можливих джерел поповнення бюджету.

Отже, для бюджету цього року, який складатиме більше 144 млн. грн., характерні зменшення багатьох показників у порівнянні з минулим роком та скорочення деяких витрат до 30%. Серед найбільш цікавих цифр – виділення 800 тис. грн. на ремонт ліфтів та покрівель, близько 2 млн. грн. виділено КП НКПП (дир. О. Громадський), більше 300 тисяч на ремонт дворових проїздів, збільшено асигнування на територіальний центр, міські лікарню та стоматологію. Міський голова також зазначив, що влада працюватиме над питанням зниження єдиного податку для підприємців міста, яких зараз налічується близько шести тисяч. Але це не стосуватиметься таких видів діяльності, які не задовольняють насущних потреб населення, скажімо, ігрового бізнесу.

Що ж, ініціативи міської влади, яка намагається все зробити на благо громади, більш ніж похвальні. Але на тлі деяких рішень всі ці гасла віддають дешевим популізмом. Пропонуємо до уваги читачів проект рішення, яке одноголосно підтримали депутати міської ради, незважаючи на постанову Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 р., в якій зокрема зазначено – «… до стабілізації економічної ситуації в країні тимчасово припинити видачу грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків…» (документ див. нижче).

Серед рішень, прийнятих в цей день міською радою, була і передача у власність територіальної громади міста будівлі нової центральної бібліотеки та передача старої, за адресою – вул. Радянська, 37, у власність Л. Скрипник. Що побудують на місці колишнього храму книги, не новина – торгівельний центр «Пасаж-2». Торговельні центри у нашому місті ростуть як гриби після дощу, шкода тільки, що грошей у новомосковців від того більше не стає, та й кількість покупців у досі напівпустих залах не збільшується.

Народні обранці, віддаючи свої голоси за те чи інше рішення, безсумнівно, керувалися тільки інтересами громади. Але деякі їхні рішення та ж громада може сприйняти неоднозначно. Так, депутати проголосували за продовження договору оренди ділянки по вул. Українській, 7-А, а також Радянській, 28 і Радянській, 30. Нагадаємо читачу, що обидві земельні ділянки стали приводом для конфлікту між підприємцями та мешканцями прилеглих будинків. Але один із депутатів ясно визначив позицію більшості народних обранців – давайте приймемо, а там – хай судяться.

Ще одне рішення – Програму приватизації об'єктів комунальної власності м. Новомосковська на 2009 рік – депутати прийняли без обговорень. Не дивлячись на те, що у переліку об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації, зазначені підвали багатоповерхівок. Тут уже – простір для роздумів на тему, чим керувались депутати, які голосували за це рішення, і чого слід очікувати мешканцям житлових будинків, які навіть не мають змоги контролювати нових власників підвалів.

Мабуть, деякі депутати керуються принципом сміливої, але легковажної героїні Скарлет О'Хара – «А про це я подумаю завтра».

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By