Погасіть заборгованість за комунальні послуги!

Ні для кого не є таємницею, що плата за спожиті комунальні послуги є основним доходом підприємств, які їх надають. Ці кошти використовуються на заробітну плату працівникам та на реалізацію господарської діяльності.

Суми заборгованості за послуги, які мають мешканці нашого міста, просто вражають. Як свідчить статистика, ті, чий щомісячний дохід трохи перевищує суму комунальних платежів, в основному платять вчасно. – Не вважають за потрібне вчасно оплатити рахунки якраз ті громадяни, які мають значні статки. Якщо раніше це сходило їм з рук, то зараз судова практика свідчить про зворотне.

Сьогодні в Україні справи із стягнення заборгованості по комунальним платежам розглядаються у рамках наказового провадження відповідно до ст. 95-106 Цивільного процесуального кодексу України. За підсумками розгляду заяви видається особлива форма судового рішення – судовий наказ, який є виконавчим документом і початком роботи для виконавчої служби.

Виконавча служба надає можливість добровільно погасити заборгованість протягом 7 днів з моменту відкриття судового провадження. В іншому випадку буде розпочато примусове виконання рішення суду.

Така практика стягнення заборгованості активно використовується комунальними підприємствами міста. Відповідно до чинного законодавства, якщо сума, яка підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати (11470 грн. на 1 січня 2013 р.), стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване це житло, не здійснюється. Враховуючи вищезазначене, місцеві комунальні підприємства вирішили подавати спільну заяву, де сума боргу буде перевищувати визначену законодавством.

Ще одним дієвим механізмом, який дозволяє погасити заборгованість за спожиті послуги, є реструктуризація.

Для реструктуризації заборгованості громадяни мають звернутися до підприємств-надавачів послуг та укласти з ними договір про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги.

Тож, шановні мешканці нашого міста, щоб уникнути примусового стягнення заборгованості, просимо вас вчасно розраховуватися за житлово-комунальні послуги, погашати заборгованість за попередні періоди та не допускати накопичення заборгованості у майбутньому.

Возможно Вам будет интересно

От