Нові норми споживання природного газу

З 1 жовтня встановлено нові норми споживання природного газу для побутових споживачів природного газу, в помешканнях яких не встановлено газові лічильники.

Норми споживання змінюються згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

З 1 жовтня 2014 року для побутових споживачів усіх категорій, у тому числі, що отримують державні пільги та субсидії на оплату ЖКП та не мають засобів обліку газу, встановлено такі норми:

– плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання – 6 кубометрів на людину в місяць (раніше – 9,8). Розмір оплати за послугу тепер складатиме 7,794 гривні з людини на місяць (раніше – 12,7302 гривні);

– плита газова за відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 9 кубометрів на людину в місяць (раніше – 18,3). Тариф становитиме 11,691 гривні (раніше – 23,7717 гривні);

– плита газова і водонагрівач – 18 кубометрів на людину в місяць (раніше – 23,6). Тариф – 23,382 гривні (раніше – 30,6564 гривні).

«Таким чином, для цих споживачів розмір оплати за послуги знизиться на 39%, 51% і 24% відповідно», – зазначили в прес-службі компанії. – Тобто, якщо раніше споживач газу, в якого не встановлено лічильник, сплачував щомісячно за використання газу для приготування їжі та підігріву води за 23,6 м3 на одну особу, то з 1 жовтня він платитиме лише за 18 м3 газу. Якщо взяти найнижчий з діючих на сьогодні тариф на газ для побутових споживачів у розмірі 1,197 грн. за 1 м3 газу, то можна порахувати, що місячний платіж з плитою та водонагрівачем зменшиться з 28,3 грн. до 21,55 грн. за кожну особу.»

Зазначимо, що у разі використання природного газу для індивідуального опалення норматив для споживачів у Дніпропетровській області, яким держава надає пільги та встановлює субсидії, з 1 жовтня також знизився і становить:

– індивідуальні житлові будинки – 6,874 кубометрів газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

– багатоквартирні житлові будинки – 3,255 кубометрів газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Норма споживання газу на індивідуальне опалення для сімей, які не мають пільг і не користуються субсидією, не зміниться і в місяць опалювального сезону становитиме 11 м3 на 1 м2 площі.

На жаль, зменшення норм не означає реальної економії газу. До моменту зміни норм усі споживачі України, які не мають лічильників, за нормами оплачували 1,13 млрд. куб. м газу, то після – вони оплачуватимуть лише 694 млн. куб. м газу. Зрозуміло, що такі споживачі будуть використовувати газ у тих же обсягах, як і раніше, але платитимуть вони значно менше. А різниця в 440 млн. куб. м газу ляже на плечі газорозподільчих компаній.

Можливо, Вам буде цікаво

By