Допоміжні приміщення за законом належать власникам квартир

Я тривалий час прожила в будинку №13 по вул. Сучкова у м. Новомосковську. За всі роки проживання будь-яких спірних питань стосовно житла та прилеглої території не виникало.

Всі ми знаємо, в якому стані перебувають підвальні приміщення будинків у м. Новомосковську. Так от замість того, щоб ремонтувати їх, забезпечити нормальні та безпечні для життя умови, наші будинки забудовуються з усіх боків різноманітними торгівельними закладами.

Так трапилося і в нашому буднику, а саме – у під'їзді №6, де я проживаю з родиною (кв.№51).

Підвальне приміщення, що експлуатується мешканцями цього під'їзду, «взяв у свої руки» підприємець С. Майстренко. Підвал вирішили використати для підприємницької діяльності, аргументуючи це тим, що весь пакет документів для будівництва вже зібраний, і його новий власник має повне право розпоряджатися підвальним приміщенням для задоволення власних потреб. На сьогоднішній день ніяких документів, які б підтверджували право даної особи на підвальне приміщення, дозволи на проведення будівництва і його переобладнання, з боку підприємця мені не були надані, не говорячи вже про дозвіл мешканців цього під'їзду на передачу підвального приміщення у власність чи оренду будь-якому підприємцю.

Мене турбує той факт, що планом будівництва, як мені натякнули, передбачено вихід даного закладу у бік Літака, який буде розташовано під вікнами моєї квартири. В першу чергу, я занепокоєна безпечністю проведення даних робіт, а головний фактор – це їх законність.

Хто відповідає за дане «доступне будівництво» у нашому місті? Скільки подібних підвальних приміщень було віддано в руки підприємцям для задоволення їх апетитів і хто відповість на ці запитання ?.

Закон України « Про приватизацію державного житлового фонду» регламентує порядок приватизації та утримання приватизованих квартир.

Стаття 10. п. 2 «Утримання приватизованих квартир (будинків)».

Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Допоміжні приміщення (кладовки, сараї і т. ін.) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають.

Таким чином, допоміжні приміщення знаходяться у власності квартиронаймачів, які самостійно розпоряджаються ними для задоволення власних цілей. Вони можуть укласти договір оренди даного приміщення з іншими особами, а отримані кошти використовувати для утримання під'їзду.

Для прикладу наведемо рішення Конституційного суду України від 02.03.2004 року.

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України, розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним зверненням громадянина України Ярового Сергія Івановича та інших громадян про офіційне тлумачення положень п. 2 ст. 10 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” від 19 червня 1992 року N 2482-ХІІ та за конституційним поданням 60 народних депутатів України про офіційне тлумачення положень ст.ст. 1,10 цього Закону вирішив:

1. В аспекті конституційного звернення і конституційного подання положення частини першої статті 1, положення п.2 ст. 10 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” треба розуміти так:

1.1. Допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.

1.2. Власник (власники) неприватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир.

1.3. Питання щодо згоди співвласників допоміжних приміщень на надбудову поверхів, улаштування мансард у багатоквартирних будинках, на вчинення інших дій стосовно допоміжних приміщень (оренда тощо) вирішується відповідно до законів України, які визначають правовий режим власності.

Отже, вирішення питання щодо передачі допоміжних приміщень у оренду вирішується саме власниками квартир даного будинку, тобто мешканцями, а не органами влади чи конкретними посадовими особами.

Источник: В. Побережна від імені мешканців під'їзду №6 будинку №13 по вул.Сучкова (9 підписів)

Можливо, Вам буде цікаво

By