ЗИМА ПІШЛА, ПРОБЛЕМИ ЗАЛИШИЛИСЬ

В останній день березня у великій залі міської ради зібрався весь актив міста разом з керівниками підприємств і установ Новомосковська для того, щоб підвести підсумки першого півріччя і намітити плани на майбутнє.

– Березень став першим місяцем кризового періоду, бюджет якого вже не виконано, – зазначив, звертаючись до присутніх, В. Літвіщенко. Прогнозується зменшення ВВП у місті – в 2, 5 рази, борги у житлово-комунальній сфері наразі складають понад 13 мільйонів, серед яких більше 5 млн. – за опалення. І це при тому, що, за словами мера, місто ще не досягло дна падіння промисловості та економіки.

Звіти присутніх керівників були більш оптимістичними. Так, заборгованість по заробітній платні з більш як мільйона скоротилась до двохсот тисяч гривень. У березні було створено одне ОСББ, відремонтовано частину ліфтів, близько двомастами тисячами гривень поповнився міський бюджет завдяки посиленій роботі державтоінспекції. Словом, попри всі негаразди, місто продовжує жити і працювати.

Міський голова висловив надію на те, що активна діяльність у Новомосковську триватиме. Так, він доручив А. Позднякову поставити біля входу на Комсомольський острів кілька баків для сміття, а також активніше зайнятися проблемою засилля бродячих собак у місті. – Лише з 211 собаками було вирішено проблему цього місяця, – зазначив він, – а треба більше, значно більше!

Окрему подяку за роботу в осінньо-зимовий період мер виніс працівникам житлово-комунальної сфери, особливо відзначивши організацію ДП Новомосковськтеплоенерго. – Підтримка нормального функціонування теплових мереж – пріоритетне завдання міської влади, – наголосив він. Тому усіма можливими законними способами у Новомосковську буде стримуватися встановлення автономного опалення, адже централізоване опалення, за його словами, є найбільш вигідним для нашого міста. Тому у планах міської влади – удосконалення роботи цієї організації.

Серед інших планів на майбутнє, які прозвучали на зібранні, – виконання бюджету міста та програми соціально-економічного розвитку. Влада збирається підтримати підприємців, знизивши ставку місцевого податку, закінчити опалювальний сезон, який триватиме ще два тижні. А ось боржникам, пригрозив В. Літвіщенко, тепло відключати не будуть, аж поки не віддадуть державі заборговане.

Торкнувся у своєму виступі мер і тарифів житлово-комунальної сфери. Він зняв мораторій, встановлений на зимовий період і дав відповідним службам наказ підготувати нові, економічно обгрунтовані тарифи. Присутніх також попередили, що за кілька місяців для капітального ремонту буде закрито автомобільний міст на Решкут. Влада знайшла асигнування на суму близько семи мільйонів гривень – і тепер залишилось визначитись із підрядною організацією, яка має виконати цю досить складну роботу.

У перспективі на місто також чекає кілька нововведень. Зокрема, у цьому році планується прийняти рішення по будівництву в Новомосковську сміттєпереробного заводу, а також можливість співпраці з новою організацією „Теплон”. Остання пропонує нові для нашого міста інноваційні системи опалення, а в майбутньому, можливо, і появу в Новомосковську гарячої води.

З настанням тепла оновлюється не тільки природа. Оновлення потребує і наше місто. Так, до Великодніх свят, як завжди, планується довести до ладу 9 кладовищ, а також серйозно зайнятися питанням будівництва нового, яке вкрай потрібне місту. Триває і будівництво нових об'єктів, серед яких 5 дитячих спортивних майданчиків, не менше двох мансардних поверхів, в яких у майбутньому, за словами В. Літвіщенка, житимуть вчителі, соціальні працівники, які вкрай потребують житла.

З'являться на вулицях нашого міста і нові літні майданчики питейних закладів, але – особисто пообіцяв мер – дозволять відкритися лише там, де вони не заважатимуть городянам.

Підсумовуючи зустріч, міський голова ще раз наголосив на жорсткій економії, зобов'язавши установи міста скоротити витрати на газ, світло і воду на 30%. А також попеняв „безумцям”, які стоять на заваді його планам, навівши за приклад мікрорайон „Самарь”, будівництво якого призупинилось через судову тяганину. І запевнив, що незважаючи ні на що, місто буде жити і розвиватися, а влада турбуватиметься про його мешканців.

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By