Такими людьми має пишатися Україна

Публікуючи на сторінках «ВП» статтю про нашого земляка-винахідника О. Кривка, ми обіцяли читачам, що познайомимо їх більш детально з механізмами та пристосуваннями для полегшення ручної праці, які він використовує на власній земельній ділянці.

Олександр Сергійович надзвичайно зайнята людина. То комусь саджанці на Західну Україну передає, і треба встигнути до потяга, то за когось їде просити до обласного центру, то до Києва вирушає у пошуках справедливості.

Але незважаючи на зайнятість, Олександр Сергійович вже встиг впоратися з усіма весняними роботами. Та інакше і бути не могло, адже у дворі є надійні помічники, тож копати лопатою і гнути спину не треба. Спостерігаючи, як універсальний самохідний міні-агрегат скибу за скибою виорює землю, розумієш, що важка робота може дійсно приносити задоволення, треба лише переставити плуг на наступний рядок.

Агрегат можна назвати тракторцем, який «мал, да удал», бо виконує велику кількість функцій. Так, він оре землю на глибину до 35 см зі швидкістю 20 км/год., боронує, культивує; обладнаний скрепером 0,25куб.м для копання ям, канав, чистки річок, вирівнювання грунту; може перетягувати вантажі у важкодоступних гірських, болотистих місцевостях; виконувати роботу грейдера; садити та збирати картоплю; пересувати вантажі вагою більше 3 тонн.

Сусід-скептик навіть засперечався з паном Олександром, що не вистачить сил у тракторця зрушити з місця його іномарку. Даремно сміявся. Як не намагався гальмами тримати машину – самохідний механізм легко потяг її за собою. А ще міні-агрегат обладнаний дисковою сінокосаркою та грейдером.

– Взагалі цей агрегат я розробив спеціально для емчеесників, для рятувальних робіт під час аварій, катастроф, повеней, – розповідає Олександр Сергійович. – У будь-якій надзвичайній ситуації, як, наприклад, завали будівель, коли важка техніка може загубити життя людей, цей агрегат зможе розтягнути плити з безпекою для потерпілих, – каже винахідник. Також легко може орати у лісистій місцевості, де великий трактор не проїде. Потужність двигуна – 4 кінських сили, а за рахунок лебідки – 18, вага – 65 кілограмів. Тобто мін-агрегат здатний значно полегшити багато видів ручної роботи.

Наступний винахід, який демонструє нам пан Олександр – сіялка, яка нині у виробництві азивається «Вінничанка». Чому така назва? Тому що за межі області потрапив винахід через нечесних спритників, що скористалися довірливістю О. Кривка. Та по доброті душевній він не ображається на цих людей, бо все-таки запустили у виробництво, тож все одно є користь людям, хоча заслужені відсотки він так і не отримав.

Такими людьми має пишатися УкраїнаОлександр Сергійович не продав патент на випуск описаного вище універсального самохідного міні-агрегата до Львова, тому що мріяв, що його запустять у виробництво у рідній області, де вистачає безробітних. Але… поки що місцеві можновладці думають. Всі про це знають, але чомусь не бажають скористатися. Французам, китайцям – цікаво, а нашим – ні! Мабуть, ще довго так поводитимуться із талановитими та обдарованими – їх напрацювання через чиновницьку байдужість часто залишаються незатребуваними. А хотілось би бути корисним у своїй країні.

Та Олександр Сергійович не впадає у відчай, він продовжує свою справу. Часто дарує свої винаходи. Не надякується багатодітна родина із Рівненщини за пилку для полегшення заготівлі дров. Подарував людям не один бур для буріння свердловин, який практично не потребує фізичних зусиль, пристрій для чистки річкового дна…

Якщо хоч хтось зможе скористатися його винаходами – значить, недаремна його праця.

Вразив нас також розсувний місток через притоку Самари, яка протікає поряд. Дно водойми пан Олександр очистив, перетворивши її на невеличке озерце, де у спеку можна буде скупатися.

Крім улюбленого заняття з усілякими механізмами, Олександр Сергійович займається громадською роботою, обіймаючи посаду голови робочої групи Дніпропетровського відділення міжнародного товариства з прав людини.

Неодноразово бував на прийомах у чиновників найвищого рівня. Особисто знає екс- міністра оборони Анатолія Гриценка та діючого міністра Юрія Єханурова.

Багато води спливло з того часу, як став оббивати пороги чиновницьких кабінетів, щоб захистити інтереси офіцерів, мічманів та прапорщиків, яким до недавнього часу обов'язкова служба в армії не зараховувалась до вислуги років військовослужбовців, а відповідно, не нараховувалась і надбавка до пенсії. Такий стан справ Олександр Сергійович назвав дискримінацією перелічених категорій військовиків.

У червні минулого року міністр оборони відмінив несправедливий наказ, і підписав новий, №260, згідно якого з 1.01.2008 року мала б нараховуватись надбавка тим офіцерам, прапорщикам і мічманам, котрі проходили строкову службу в армії. Але наказ цей чомусь не було оприлюднено, у зв'язку з чим Олександру Сергійовичу у лютому цього року знову довелося їхати до Міністра оборони на прийом.

Його старання не були марними. Юрій Єхануров уважно поставився до проблеми і наказав підлеглим видати О. Кривку «на руки» всі документи, які підтверджуютть відсоткову надбавку. Тож віднині близько десяти тисяч військовослужбовців отримуватимуть належні їм за законом кошти.

Ось такий він, Олександр Сергійович Кривко, який причину сьогоднішньої економічної кризи вбачає у далекому 1992 році. Вважає великою помилкою розвал промислового виробництва, колгоспів-радгоспів. Можна було б змінити назву, але розвалити – це злочин.

Він переживає за долю простих українців та країни загалом. Олександр Сергійович планує знову балотуватися до Верховної Ради, аби принести користь рідній державі, патріотом і вірним сином якої був і залишається завжди.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By