Найцікавіше залишили на потім

Двадцять третя сесія п'ятого скликання, що відбулася у міській раді 24 квітня, нічим особливим не відзначилась. Депутати, попередньо добре попрацювавши на засіданнях комісій, приймали рішення швидко і майже без обговорень, тож закінчили роботу на годину раніше запланованого за регламентом часу.

Першим депутати заслухали секретаря міської ради О. Головка, який представив Статут територіальної громади м. Новомосковська.

Статут є своєрідною конституцією. Це документ, за яким місто має жити і працювати не одне десятиліття. Тому дуже важливо, щоб він відповідав не тільки всім нормам закону, а ще й потребам новомосковської громади.

На одній із сесій міської ради проект статуту уже був заслуханий і відправлений на доопрацювання. Цього разу він також викликав чимало зауважень. Сам Олександр Михайлович відзначив, що хоча у статуті добре виписані права і обов'язки кожного, а сам текст максимально адаптовано під пересічного громадянина, на деякі пункти слід звернути увагу.

Так, з геральдичною палатою України ще не було узгоджено прапор і герб міста, та й не всі члени територіальної громади мали змогу ознайомитися з документом і висловити свою думку.

Депутат від фракції БЮТ Л. Резніченко також наголосила на тому, що статут Новомосковська повинен відрізнятись від подібного документу, скажімо, Кривого Рогу чи Запоріжжя. Тобто повинен враховувати особливості саме нашого міста. А для цього має містити додатки, в яких були б перелічені, наприклад, об'єкти і споруди, які не підлягають приватизації, історичні пам'ятки і землі, які є власністю громади, місця паркування транспорту…

— Наші громадяни мають право на тишу, тож у додатках навіть має бути зазначено час, після якого спокій у місті порушувати не можна, — зазначила Людмила Василівна. — Звісно, щоб визначити такі поняття, треба провести велику роботу, але ж це наш обов'язок і поспішати нема куди, — сказала депутат.

У підсумку статут разом із пропозиціями Л. Резніченко було прийнято за основу і відправлено на піврічне доопрацювання.

Головний архітектор міста І. Майстренко представила до загальної уваги рішення про резервування земельних ділянок під будівництво багатоповерхових автомобільних паркувань. Згідно цього рішення паркування надземного або підземного типу мають з'явитися за такими адресами: вулиця Велика Ковалівка (район станції швидкої допомоги), Горького,4, Радянська,49, 15, 19-А, а також вулиця Леваневського (район житлових будинків №1-№3). Депутати дали „добро” на резервування вищеназваних ділянок, окрім, щоправда, останньої, де розміщений дитячий майданчик.

В котрий раз на розсуд народних обранців було винесено ескізний проект розміщення кафе по вулиці Комсомольській у районі будинку №64 (наразі там знаходиться павільйон „Прибой”). І хоча І. Майстренко наголосила на тому, що об'єкт, який планують збудувати, невеличкий, площею всього близько 55 кв. м., не всі депутати готові були дати свою згоду на будівництво. Вони справедливо зазначили, що й зараз територія навколо павільйону не вирізняється охайністю, то що ж буде, коли там розташують двоповерхове кафе? Втім, В. Літвіщенко наголосив, що присутній на засіданні власник майбутньої новобудови Ч. Дунямалієв приносить користь громаді, займається благодійністю. Він зобов'язав підприємця до початку купального сезону очистити ділянку берега річки Самари, завезти кілька машин піску, так щоб діти змогли безпечно купатися. Тому депутати врешті-решт таки дали дозвіл на будівництво кафе.

Тривалу полеміку викликало питання про відміну попереднього рішення депутатів міськради щодо визначення меж земельної ділянки під автовокзалом по вулиці 195-ої Стрілкової дивізії ВАТ „Допас”. Нагадаємо читачам, що раніше „Допас” відмовився від оренди ділянки розміром близько 30 соток. За цей час в її облагородження було вкладено близько 65 тисяч гривень бюджетних коштів. В той же час Н. Браженко, депутат від фракції НУ-НС, наголосила на тому, що вказана ділянка знаходиться поблизу собору, і невідомо, як вона буде задіяна під час реставрації. Але представник ВАТ”Допас” дав гарантію, що в обмін на оренду землі, міський транспорт буде забезпечено безоплатною стоянкою, і депутати не дали на це свою згоду.

Без обговорень були прийняті інші земельні питання, в числі яких і дозвіл М. Капралику, настоятелю Свято-Троїцького храму УПЦ КП, на збір матеріалів щодо проектування парку, меморіалу загиблим воїнам та храму на покинутому кладовищі по вулиці Боженка.

З метою забезпечення своєчасної виплати заробітної платні бюджетникам депутати дали згоду на отримання короткотермінової (60 днів) безвідсоткової позики від Державного казначейства України для „покриття касових розривів бюджету міста”.

Депутати також торкнулися наболілого для новомосковців питання наявності світлофорів і пішохідних переходів. Так, народні обранці прийняли принципові рішення по встановленню кількох світлофорів на перехресті вулиць Радянської і Сучкова в районі Літака, а також про зміщення пішохідного переходу по вулиці Радянській з району магазину „Акація” до частини дороги навпроти торгівельного комплексу „Сіті”.

Неприємний інцидент мав місце під час обговорення відзначення 90-ої річниці Комуністичної спілки молоді України. М. Невпряга, голова міської організації ветеранів, пригадав події річної давнини, і назвав „мерзавцем” юнака, причетного до обмальовування його портрету на Алеї Слави на площі Леніна. Безперечно, вчинок тодішнього школяра не може не викликати осуду, як і вислови, які собі дозволяє на адресу сьогоднішнього студента одного з найпрестижніших вузів України Герой Радянського Союзу.

Цікаво, що з черги денної сесії було знято кілька важливих пунктів. Це, приміром, завуальоване питання з формулюванням „Про затвердження рішення конкурсної комісії”, під яким, як нам стало відомо з неофіційних джерел, приховане рішення щодо пам'ятника Літак. А також рішення про визначення статусу гуртожитків міста — питання теж актуальне і наболіле. Всі вони будуть розглянуті на наступній сесії, яка обіцяє бути цікавою. Отже, чекатимемо на наступну зустріч у сесійній залі міської ради.

Возможно Вам будет интересно

От