ЩОБ ЗАХОДИ НЕ СТАЛИ ДЕКЛАРАТИВНИМИ

Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста у першому кварталі цього року розповідали на останній сесії міської ради. Зокрема, було зазначено – економічна криза, що охопила всю країну, не обійшла і наше місто. Про це свідчить скорочення робочого часу на фоні збільшення заборгованості по заробітній платні, недовіра до банків, спад виробництва промислової продукції – лише у Новомосковського трубного заводу він становить 76%. Але міські служби продовжують працювати, намагаючись зменшити вплив світової кризи на економіку міста.

Стабільно критичною залишається ситуація із працевлаштуванням – продовжує зберігатися значна невідповідність між пропозицією робочої сили та попитом на неї. Так, протягом першого кварталу у Новомосковському центрі зайнятості було зареєстровано 757 осіб. Всього ж на обліку значиться майже дві тисячі людей. Це майже в два з половиною рази більше, ніж за аналогічний період 2008 р. Для прикладу. Якщо у вересні минулого року за місяць зареєструвалось 125 чоловік, у листопаді – 290, а в грудні цього року – вже 547. Значну кількість звільнених робітників склали працівники ВАТ „Новомосковський хлібозавод”, Нижньодніпровського трубопрокатного заводу, Дніпровської кондитерської фабрики.

Серед безробітних більше 57% склали жінки, 47% – молодь до 35 років. При цьому працевлаштованість протягом перших чотирьох місяців цього року склала лише 7%. В той же час труднощі із пошуком претендентів на вакантні місця виникли у Центральній міській лікарні, є вакансії для військовослужбовців, механіків, командирів відділень.

Заборгованість по виплаті заробітної платні мають такі підприємства, як ВАТ „Новомосковський хлібозавод”, Придніпровська геофізична розвідувальна експедиція, НВ ПП ”Полімер- Акація”, ТОВ „Електрохімпром”, ТОВ „Дніпровські ковбаси”.

Триває реформування у житлово-комунальній сфері. Документи свідчать, що протягом трьох місяців цього року в місті було створено чотири дитячі спортивні майданчики, посаджено 346 дерев і більше тисячі чагарників, ліквідовано 36 стихійних смітників, вивезено більше 18 тисяч кубометрів сміття, упорядковано 106 га територій міста.

Майже на 40% власними коштами забезпечено виплату пенсій. Це досить значна сума, оскільки в місті наразі живе 19,5 тисяч пенсіонерів, і потреба у коштах на виплату пенсій становить 56 тисяч гривень.

Звісно, для того, щоб подолати негативні тенденції в економіці міста, треба докласти багато зусиль. Тому на сесії було прийнято рішення про цілий ряд заходів – створення необхідних умов для розвитку підприємництва, для залучення інвестицій, вжиття заходів для збереження і збільшення робочих місць і багато інших. Залишається сподіватись, що всі вони носитимуть не лише декларативний характер.

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By