Власні інтереси понад усе

Підприємця В. Майстренка новомосковці добре знають. Бо практично всі проекти, які він здійснює у місті, пов'язані зі скандалами, з образою тих, чиї права порушує цей заповзятий бізнесмен, будуючи свої об'єкти.

Про один з таких проектів – будівництво офісного приміщення у дворах будинків №28 і 30 по вулиці Радянській, – ми неодноразово писали на сторінках газети.

З усіх боків заходив цей спритник. Заради його об'єкту міська рада навіть згодна була переглянути норми прибудинкової території… Але ініціативній групі вказаних будинків вдалося зупинити бізнесмена. Поки що…

Та він тим часом не сидів склавши руки. У нього народжувалися нові ідеї. І втілювати їх підприємець має намір не де-небудь, а знову ж таки в центрі міста, у будинку №13 по вул. Сучкова. А оскільки притулитися там вже нема де, то Майстренко спланував прибрати до рук підвальне приміщення, яке згідно Закону України «Про приватизацію» належить мешканцям будинку, які в ньому проживають.

Саме з цієї причини минулого тижня у дворі названого будинку було проведено збори, на які жителі запросили кореспондента нашої газети та депутата міської ради Костянтина Пузиря.

Люди вже скаржились голові міської організації ПР на самоуправство підприємця, і на основі цієї скарги Костянтин Віталійович звертався до прокуратури міста, але відповіді досі не отримав. Тому мешканці засипали представника влади запитаннями, і довелося депутатові «віддуватися» за недолугі рішення тих колег, які проголосували за приватизацію об'єктів комунальної власності, до складу яких увійшли й підвали.

Свідомо чи ні, але депутати порушили закон України «Про приватизацію державного житлового фонду», рішення Конституційного суду України, де чітко виписано, що «…власники багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою»… Підтверджує закон і рішення Конституційного суду України: «…допоміжні приміщення (підвали, сараї, комори, горища, колясочні і т. ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення ТСББ (товариства співвласників багатоквартирного будинку), вступу до нього».

Спеціальна контрольна комісія Верховної ради України з питань приватизації зазначає, що «…орган місцевого самоврядування не має права без згоди співвласників багатоквартирного будинку – власників приватизованих квартир – продавати, здавати в оренду або вирішувати питання перебудови, надбудови, добудови до нього споруд, забудови сходових клітин та в'їзно-виїзних брам, облаштування на фасадах будинків спеціального технічного обладнання промислового призначення тощо…».

Власні інтереси понад усеОсь так. Коротко і зрозуміло.

Вочевидь є порушення закону, але це не зупиняє спритника, і він швидкими темпами проводить реконструкцію та ремонт підвалу, захопленого ним у людей. На прохання мешканців показати проект, за яким підприємець так запопадливо взявся за роботу, зухвало сказав, що закон для нього – не закон. Дійшло навіть до стусанини з одним із жителів – пенсіонером, який вказав молодикові на порушення.

– Як круки кружляють над нашими будинками нувориші, – обурюється один із жителів, згадуючи «вічного мера», з легкої руки якого маємо сьогодні у центрі міста так звані «малі архітектурні форми» – кіоски, наліплені один біля одного так, що в деяких місцях розминутися неможливо. – Вони не стали прикрасою міста, а є справжніми розсадниками бруду, об'єктами антисанітарії, – кажуть люди.

– Якщо наперекір всьому такі об'єкти продовжують діяти, значить комусь це потрібно, – зауважив К. Пузирь.

Який же об'єкт збирається на цей раз будувати Майстренко, потерпівши фіаско з офісним приміщенням?

За словами жителів, що прийшли на збори – чергове кафе, де, як він їх поінформував, буде продаватися чай-кава для новомосковців. Знають мешканці і про те, що у планах цього пана – надбудова мансардного поверху, про що «проговорилися» ремонтники, найняті забудовником.

Слід зазначити, що підприємець і тут порушив закон, бо якби у нього навіть і був дозвіл на будівництво, то здійснювати реконструкцію, інші будівельні роботи має право лише будівельна організація, яка має спеціальну ліцензію на проведення таких робіт. У цих горе-будівничих не то що ліцензії – а й місця проживання, мабуть, немає, бо й ночують у підвалі.

Спостерігати спокійно за тим, що відбувається у безпосередній близькості від їхніх квартир, жителі більше не мають наміру, тому й забили на сполох.

– А як же можна на це дивитися спокійно, – розповідають зі сльозами на очах люди, – коли цілими днями від ударів техніки здригаються стіни будинку, а важкі авто вивозять грунт із підвалу, де самозваний господар вкопався вглиб аж на 1,5 метра! Крім того, і це чи не найбільше турбує та обурює людей, – В. Майстренко зрубав укріплюючі конструкції, які встановлені по всьому підвалу, оскільки він розрахований, в першу чергу, як бомбосховище на випадок надзвичайних ситуацій. А ще Майстренко, впевнені жителі, без дозвільних документів вирубав фундамент для окремого входу в приміщення з боку Літака, що також послабило конструкцію будинку.

Крім всіх перерахованих дій, В. Майстренко вдалося навіть перенести мережу телефонного зв'язку, що зробити у законний спосіб надзвичайно важко. Результати роботи цього пана на очі – перші тріщини вже з'явилися поруч зі зрубаним фундаментом, хоча запрошені представники ЖЕО та БТІ не побачили загрози для будинку, мовляв, тріщинам цим декілька років. Знову ж таки: перед проведенням робіт не було складено спеціального акту, де було б зафіксовано стан будинку до початку проведення будівельних робіт.

Мовою молодих можна сказати: справжній новомосковський бетмен – все, що забажає, робить без перешкод, ніхто і ніщо не може його зупинити.

На зборах емоції вихлюпувались через край, кожному хотілось, щоб його почули, бо дуже наболіло у людей, яких чиновники, на жаль, слухати і не вміють, і не хочуть. І проблема з підвалом – яскравий приклад ставлення до людських проблем.

Здавалось би, все зрозуміло. Підприємець грубо порушив чинне законодавство – посягнув на чуже, тож мав би зупинитися, коли йому на це вказали справжні господарі підвалу. Але цей чоловік керується лише власними інтересами, попираючи не лише закон, а й звичайну людську мораль.

Зрозумівши це, мешканці зазначених будинків стали на захист своїх прав і налаштовані дати рішучу відсіч цьому нахабству. Та на відміну від В. Майстренка, діятимуть вони виключно у правовому полі.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By