Сказали собі жителі будинків №28 та №30 по вул. Радянській та Сучкова,9 і, виконуючи рішення, прийняте на загальних зборах ТСББ «Центральний», з метою облагородження понівеченого підприємцем двора вийшли на суботник, щоб прибрати металеву загорожу, яку незаконно встановив приватний підприємець В. Майстренко.
Старалися жителі, щоб День захисту дітей малеча зустрічала на оновленому дитячому майданчику, де всім знайдеться місце і заняття до душі. Звичайно, «мнимому» господарю, який незаконно захопив замість земельної ділянки 3 на 4 метри аж 34 на 16 метрів і під вивіскою пункту доочистки води мав намір збудувати двоповерхове офісне (чи яке інше) приміщення, такий розвиток подій не прийшовся до душі. Тому побачивши, як люди стали демонтувати огорожу, «пожалував» у двір і намагався влаштувати «розборки». Та мешканці не піддалися на провокацію, і навіть після образливих висловів на зразок «эта толпа» та заяв, що це Літвіщенко дав йому вказану ділянку, продовжували звільняти двір. Кожен лист оцинкованого металу пронумерували, акуратно склали кріплення і все розмістили у підвалі, для чого у присутності працівників міліції склали відповідний акт… Ніякого зловмисництва.
На місце робіт приїхали працівники міліції, з якими підприємець розмовляв чомусь виключно на «ти», але документи, які представив їм пан Майстренко, не підтверджували його права на вказаний двір, за виключенням території 3 на 4 метри поблизу ТП, де зараз розміщений вагончик підприємця. Тому представникам охорони правопорядку лишилося лише спостерігати за тим, що відбувається у дворі. Практично на очах було звільнено двір від гофрованих листів – і погляду відкрилася неприглядна картина: нашвидкуруч змонтований туалет, каміння, що заросло травою в коліна, глибоченний котлован (не менше 4 метрів), понівечені монолітні колодязі запасів води, передбачені на випадок надзвичайних ситуацій…
Тож роботи було попереду – непочатий край. В першу чергу необхідно було убезпечити дітей від котловану – для цього натягли по периметру яскраву стрічку. Прибрали каміння, покосили траву, встановили лавочки… Треба зазначити, що працювали для спільного блага всі жителі – від малого до великого. Мало було байдужих, таких, хто лише визирав із вікон, кожен намагався внести свою дещицю, всім хотілося бачити свій двір чистим, охайним, зеленим.
Розповідають активісти дворів, що під вечір під'їхала до двору автівка з молодими людьми спортивного вигляду, стали фотографувати людей, але як тільки їх помітили – одразу ретирувались.
Чоловіки – жителі дворів, яким сьогодні за 40, згадували, що за їх молодості з «десяткою», так називали мікрорайон, в місті рахувалися, бо хлопці були – хоч куди! Своїх дівчат неохоче віддавали представникам інших районів – вміли своє відстояти! Жінки, у яких сьогодні вже є онуки, з жалем згадували той, радянський двір, де щозими всі каталися з льодяної гірки, де в підвалі була піонерська кімната, в якій малеча любила проводити дозвілля. Тому й взялися за справу з такою запопадливістю.
До понеділка, Дня захисту дітей, двір було не впізнати. На радість дітворі встановили гойдалку, пісочницю, турнік, посадили дерева, перші квіти на місці колишньої альтанки… А надвечір, коли спала спека, дорослі влаштували дітворі справжнє свято з конкурсом малюнків на асфальті, солодощами. Здається, нічого особливого не відбулося, просто все стало на свої місця.
Люди довели, що вони «не бидло», і не дозволять нехтувати їх інтересами.
Тепер, перш ніж щось планувати, такі спритники як Майстренко будуть питати дозволу мешканців. Звичайно, когось можна підкупити, щось пообіцяти, але шлях підкупу хибний, і якщо йти по ньому, можна прийти в нікуди.
Мешканці згодні, щоб у їхньому дворі був пункт доочистки води, але саме такий, який би дійсно відповідав попередньому плану – 3 на 4 метри. Такий об'єкт не буде зайвим. А от займати двір люди більше не дозволять.
Співвласники багатоквартирних будинків висловлюють вдячність депутату міської ради К. Пузирю, помічнику депутата Андрію Трошину та Ігорю Грошину, О. Морозу за допомогу та підтримку у відстоюванні їх інтересів.