У пошуках істини

Не вміють чиновники нашого міста працювати із засобами масової інформації, вірніше, працюють лише за підготовленими заздалегідь питаннями. Поговорити наживу і зненацька – це щось із області фантастики: хто прислав, навіщо, хто такі, на кого працюєте – ось неповний перелік тих питань, які ми почули у товаристві «КомЕнергоНовомосковськ», коли приїхали до організації дізнатися про стан виплати зарплатні, оскільки отримали сигнал від працівників підприємства про її затримку.

Так сталося, що саме в цей час «вибивати» свої кровно зароблені сюди прийшли двоє молодих чоловіків (один з них – слюсар підприємства В. Граненко був з дружиною і двома дітьми). У людей накипіло так, що вони самі виявили бажання сказати на телекамеру, що за квітень у названій організації з ними не розрахувалися. Хлопці молоді, емоційні, терпіти безгрошів'я несила, оскільки мають по двоє маленьких дітей, тому й не боялися говорити на камеру про свою проблему.

Про все, що відбувалося на вулиці, швидко стало відомо «наверху», і лише ми стали підніматися на другий поверх до директора, як дорогу нам заступив молодий чоловік, який тоном господаря став питати, хто ж ми такі. На сходах ми знайомитися не мали наміру, але відрекомендувалися, та й самі запитали, з ким говоримо. – Заступник начальника з благоустрою Олексій Літвіщенко, – була відповідь. Оскільки виплата зарплатні не в компетенції цього чоловіка, то ми й попрямували до керівника, де на прийом чекали наші інтерв'юєри…

Незабаром хлопці вийшли з кабінету і пішли отримувати гроші, а нас люб'язно зустрів виконуючий обов'язки директора «КомЕнергоНовомосковськ» Євген Олександрович Івашин.

Як виявилось, Євген Олександрович людина нова в організації, він лише у лютому прибув до Новомосковська з м. Рубіжного Луганської області. Тож розпочав розмову зі знайомства та короткої розповіді про роботу підприємства, яке, за його словами, працює згідно плану утримання та обслуговування житлового фонду міста. Всі роботи виконуються вчасно. Фінансування проводиться головним підприємством, яке знаходиться у м. Києві та надходженням коштів, якими розраховуються новомосковці за квартплату. На сьогодні із 224 будинків 31 повністю підготовлено до опалювального сезону – проводиться ремонт елеваторного вузла пункту управління з теплозабезпечення. Коменергівці готують до зими під'їзди – склять вікна. Для повної картини проведення необхідних робіт у багатоквартирних будинках проводяться збори мешканців. Близько 50 відсотків крівель потребують ремонту, у підприємстві фіксуються заяви жителів міста, котрим необхідний ремонт, і всі вони отримають допомогу. Що стосується заміни труб, то таких заяв небагато.

Розповів тимчасовий очільник організації і про наміри привести до ладу ліфтове господарство міста. Разом з міською владою та обслуговуючим підприємством «Підйомник» ведуться перемовини щодо фінансування цих робіт.

Що стосується зарплатні, то, за словами в.о. директора, виплачується вона стабільно. До 29 травня Євген Олександрович пообіцяв всім працюючим виплатити зароблене за квітень.

Наприкінці зустрічі ми попросили спростувати або підтвердити чутки стосовно діючого директора В. Струця. Подейкують, ніби його звільнено з роботи за фінансові порушення… Є. Івашин сказав, що пан Струць хворіє, вже другий місяць знаходиться на лікарняному.

Не могли й подумати, що найцікавіше чекає на нас попереду. Не встигли ми покинути кабінет Є. Івашина, як раптово відчинилися двері і до кабінету увірвався В. Граненко, який визвався поскаржитися на камеру про невиплату зарплати. – Мені погрожує О. Літвіщенко – обіцяє звільнити з роботи, а при зустрічі на вулиці – розправитись фізично, – розпочав він з порога. – В мене маленькі діти, я вимушений буду звернутись до прокуратури, – сказав молодий чоловік.

В кабінеті – німа сцена. Ну що тут скажеш, зарвався заступник начальника з благоустрою «КомЕнергоНовомосковськ». Відчуває себе господарем, адже хто його батько! Молодик впевнений, що його прізвище має паралізувати всіх, хто його почує. Та слюсар Граненко попався не з боязких, і тепер недостойна поведінка сина мера міста «сослужить» батькові не кращу службу.

Газета бере на контроль долю молодої сім'ї. Сподіваємось, що прокуратура м. Новомосковська скаже своє слово на захист робітника, який може поплатитися за правду.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By