У каламутній воді добре рибку ловити

Без сумніву, у Новомосковську живуть дуже заможні люди. А ще – терплячі. Бо у жодному місті України так покірливо не приймають до виконання, у даному випадку, – рішення виконкому Новомосковської міської ради про збільшення тарифів на воду. Треба було б написати питну, але рука не піднімається назвати питною ту рідину, що тече з наших кранів. Наші чиновники так знахабніли, що пересічному споживачеві про стан води чи то у крані, чи у річці у купальний сезон неможливо. Відповідальні особи просто ховаються від людей. А що ж вони скажуть? Київські керівники хоч щось розповідають, а наші – зась! Прикриваються постановами, рішеннями, мовляв, все обґрунтовано.

Підвищити протягом року чотири (!) рази її вартість, де ще таке можна зустріти? У Дніпропетровську, наприклад, до липня цього року вартість одного кубометра води складала 2, 85 гривень. У новомосковських водопостачальників апетити зростають дуже швидкими темпами. Підвищивши у вересні 2008 року до 4, 24 за кубометр, у травні 2009 року за один місяць підвищили двічі! З 1-го по 15 травня нова ціна – 5,60 гривні, а вже з 15-го травня – 7,90! Здавалось би, це вже межа. Та не тут то було! Народ «безмолвствует», то чому ж не скористатися цим? І з першого липня ціна води вже становить 8,83 гривні.

Можна було б погодитись на європейську ціну, якби якість води була хоча б наближена до європейської, або, наприклад, до японської, де, як зізнався у інтерв'ю журналу Кореспондент міністр комунального господарства О. Кучеренко, воду можна пити просто з крана. Тому що у них, у японців, срібні труби. У європейців, наприклад у Німеччині, у будинках хорошої якості дві труби – з однієї п'ють, а з другої – миються. На жаль, ми і п'ємо, і миємось з однієї труби, і навіть неозброєним оком бачимо, скільки каламуті і осаду у питній воді. Європейці, які приїздять до України, шоковані якістю нашої питної води, вони не можуть навіть описати, на що вона схожа за смаком (а п'ють вони у нас лише мінеральну у пляшках), але сходяться у своїх враженнях, що вода має присмак заліза, сильно пахне хлором. Наявність першого небезпечна для людини тим, що неконтрольований об'єм заліза призводить до цирозу печінки, враження серцевого м'яза, цукрового діабету. Що ж до хлору, то його вже багато десятиліть не використовують у Європі, оскільки дуже важко розрахувати правильну дозу. Якщо його недостатньо, виникає небезпека зараження води бактеріями, якщо багато, – крім поганого смаку, є ризик утворення канцерогенів, вкрай небезпечних для людського організму. У країнах Європи очистка води проходить декілька стадій, і технологія залежить від того, наскільки і чим забруднене джерело. Якщо вода забруднена органічними речовинами із грунту, використовують вугільні фільтри, якщо пестицидами – використовують озонування, якщо з підземного джерела – її очищають кількома шарами піску. Так, у Голландії водопровідна вода за показниками якості перевершує навіть мінеральну воду у пляшках.

Зрозуміло, що на таке переоснащення водопровідних систем ми не розраховуємо, та й «чесність» наших чиновників не дає надії коли-небудь побачити такі зміни у комунальному господарстві.

Але чому ж тоді так запопадливо взялися у виконкомі міської ради підвищувати ціни на воду? Наше місто не оминула криза, маємо цілу армію безробітних, а хто й залишився з роботою, то втратив і ті жалюгідні доходи, які мав. А платити треба не лише за воду. Попереду зима, то навіщо ж нарощувати критичну масу у суспільстві, випробовуючи терпіння громадян? Може варто замислитись керівникам міста і підійти тверезо до своїх необдуманих дій. А то чи від недалекоглядності, чи від звичайного тугодумства совають те водопровідно-каналізаційне управління з Новомосковська до Дніпропетровська і навпаки. Одним словом, у каламутній воді хтось ловить золоту рибку за рахунок людей.

Може й депутатам досить дрімати, адже сесія міської ради є законодавчим органом, а виконком лише виконує її рішення. На сесію ж питання підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення не виносилося…

Источник: А. Гордієнко

Возможно Вам будет интересно

От