Вода вже розкіш?

Подорожчання питної води у м. Новомосковську шокувало його мешканців. Хтось махнув рукою, мовляв, нехай нараховують, платити за такими тарифами все одно нема чим. Хтось як платив щомісяця, так і платить, і, мабуть, за рахунок таких платників і підвищують тарифи. Донедавна основний тягар по сплаті за воду лягав на плечі небюджетних установ. Зараз ця політика змінена, і тепер «віддуватимуться» жителі. Тільки навряд чи вдасться таким способом досягти стовідсоткових проплат, адже у зв'язку з кризою більшість населення ледве кінці з кінцями зводить.

А може це не так? Думку пересічних новомосковців з приводу підвищення тарифів на воду ми дізнавалися на вулицях міста.

Наталка, приватний підприємець:

– Я живу у приватному секторі, у мене в дворі колодязь, але я вражена новими тарифами! Це просто грабіж! І що тільки думають члени виконкому, які затвердили такі тарифи. І нехай навіть там всі розрахунки правильні, але ж люди не зможуть платити, бо їх зарплати на сьогодні мізерні, а багато хто і взагалі залишився без роботи. Виконком повинен переглянути своє рішення. Дивує позиція депутатів, чому вони не захищають своїх виборців?

Людмила Михайлівна, працівниця НТЗ:

– Підвищення тарифів на воду – предмет щоденних обговорень у нас в колективі. Мої колеги-жінки за голову хапаються, як жити будемо. У кожної сім'я, по двоє-троє діток… Важко уявити – 8,83 за кубометр, або майже 100 гривень за кожну особу для тих, у кого нема лічильника! Нам же не збільшили зарплатню, дякувати богу, хоч роботу маємо, але такі тарифи – непосильні для нас.

Хочеться сказати і про якість води, яка залишає бажати кращого. Ми лише перемо і купаємося у ній, питну ж купуємо. До речі, в обласному центрі вода вдвічі дешевша.

Любов Олександрівна, Катерина Олександрівна, (місце роботи не назвали):

– Що можна сказати з цього приводу? Це ж місцева влада вирішує, скільки нам платити. А вони у нас князьки – що хочуть, те й роблять. До того ж, вони добре знають менталітет наших громадян, у випадку чого – можна натиснути психологічно, а де і з роботи звільнити. Спробуй скажи що поперек їх рішень – поплатишся обов'язково. Тут хочеться поставити за приклад ситуацію у м. Дніпропетровську, де вода подорожчала з 2,80 до 4,80 з липня цього року. Люди одразу відреагували – вони не бояться владі сказати, що вважають надвисокими такі тарифи. А ми за технічну воду платимо вже за європейськими цінами. Треба вже прокуратурі внести протест з цього приводу, а чиновникам виконкому скасувати необдумане рішення.

Лариса, Оля, продавчині:

– Та що сказати, на жаль, від нас нічого не залежить, ми можемо лише на кухні скаржитись на дії влади сусідка сусідці… Чиновники на нас не зважають – ми платимо, то вони й підвищують тарифи. Як жити? Адже ще ж ще й за газ треба платити, за електрику, страшно й подумати, що на нас чекає взимку…

Артем, дипломований спеціаліст:

– Я саме йду зараз до міської ради, влаштовуватись туди на роботу. Що стосується тарифів – то тут треба розбиратися. Якщо вони обґрунтовані -проведені необхідні розрахунки, отримано погодження Антимонопольного комітету, то все законно. А взагалі хочу порадити новомосковцям вивчати Конституцію України, щоб знати свої права. Іноді ми проявляємо безграмотність у елементарних речах.

Марина, приватний підприємець:

– У мене настільки щільний графік роботи, що я не встигаю слідкувати за тарифами. Оце від вас лише дізналася про останні зміни. Так, це, звичайно, круто, майже 9 гривень за кубометр. Вода, яку ми споживаємо, дуже низької якості, і вона не варта таких грошей. Кожного разу, купаючи маленького сина, прошу його не пірнати у ванні, тому що боюсь інфекції. Перш ніж піднімати ціни, треба провести реконструкцію мереж водопостачання. Не завадило б інформувати населення і про якість води.

Тарас, студент:

– Така ціна є неприйнятною для нашого міста. Я нещодавно повернувся з Києва, де вартість холодної води – 1,48 гривні! І тільки їм вирішили підняти тарифи на воду, як кияни обурились таким діям адміністрації міста, і особисто Прем'єр Ю. Тимошенко закликала городян не платити за новими тарифами, оскільки вони необґрунтовані. Ось так поважають себе люди. Та й не можна порівняти рівень зарплат у столиці і у нашому місті. То де ж логіка? Я вивчаю економіку в університеті, і знаю, що ціна має відповідати якості. Якість води, що тече з кранів у наших квартирах, – навіть візуально є наднизькою. Тут потрібні спеціальні державні програми, спрямовані на переоснащення систем водопостачання, це вже прерогатива влади.

Марина, менеджер-логіст:

– Мене дуже обурило таке рішення виконавчого комітету міської ради. А я ще й голос свій віддала за нинішнього міського голову, сподіваючись на те, що він все-таки колись буде виконувати свої передвиборні обіцянки. Помилилась, постараюсь більше не попастись на гачок його солодких обіцянок, бо все тугіше затягується мотузка на горлі городян середнього на низького достатку, яких більшість у місті. Образливо, що ніхто не переймається проблемами людей. Ми з чоловіком працюємо, поки що не маємо дітей, і то нам дуже важко зараз виживати. Досі не можемо розрахуватись за спожите тепло, хоча взимку батареї ледве жевріли. А скоро знову почнеться опалювальний сезон, і нам вкотре повідомлять про нові тарифи на тепло. Ми є патріотами країни, але останнім часом подумуємо, може варто податися за кордон, там до заробітчан краще ставлення, ніж у нас до громадян України…

В'ячеслав, інженер:

– Особисто я маю намір відмовитися від міського водопостачання. Проживаю у власному будинку, тому в мене є можливість пробурити свердловину і завести воду до будинку. Закликаю всіх послідувати моєму прикладу, може тоді не будуть чиновники від влади поводитись так нахабно по відношенню до жителів міста. Це стане хорошим уроком для цих чинуш.

P.S.

Редакція газети звернулась за роз'ясненням з приводу рішення виконкому Новомосковської міської ради щодо підвищення тарифів на воду до прокуратури м. Новомосковська, де заступник міжрайонного прокурора А. Іванов повідомив, що на сьогодні проводиться перевірка законності вищевказаного рішення.

До відома городян: голова міської організації Партії регіонів Костянтин Пузирь просить жителів міста звертатись за допомогою з даного питання до громадської приймальні за телефоном: 80684005812

Можливо, Вам буде цікаво

By