Питання не вичерпано

Тема з'ясування стосунків між підприємцями і мешканцями житлових будинків вже неодноразово піднімалась на сторінках нашої газети. Обидві сторони у пошуках істини обивають пороги не лише судових інстанцій – звертаються за допомогою до депутатів, представників преси, громадських організацій. От і цього разу до представників ЗМІ з проханням висвітлити проблему на сторінках газети звернулись мешканці будинку №28 по вулиці Радянській.

Журналісти одразу потрапили „из огня да в полымя” – біля будинку, окрім його мешканців були присутні представники правоохоронних органів та виконавчої служби. Ситуацію кожна зі сторін прокоментувала по-своєму.

Людмила Олексіївна Сорока виступила від імені мешканців будинку №28.

– У нашому будинку створено одне із перших у місті ОСББ – „Прогрес”. Наразі ж ми потрапили у непросту ситуацію – бомбосховище, яке споконвіку завжди було в будинку, на сьогоднішній день продано приватному підприємцю Георгію Р. Рішенням міськрайонного суду власником приміщення було визнано цього підприємця. Але під час створення ОСББ на баланс нашого будинку, крім всього іншого, було передано і вищеназваний підвал. Про це було зазначено в Акті прийому-передачі від 7 липня 2008 року за підписом представників СКУ Трубник і ОСББ „Прогрес”. Сьогодні ж, 15 вересня, представник державної виконавчої служби намагається усілякими способами дати можливість приватному підприємцю потрапити у приміщення. Для цього вони намагаються зруйнувати наш будинок – під вікнами першого поверху, які знаходяться низько над землею, вони збираються зробити вихід на вулицю Радянську. У підвальному приміщенні вони хочуть розмістити продовольчий магазин, хоча ми, мешканці будинку, у цьому не бачимо ніякої необхідності. Команда робітників з лопатами намагалася викопати прохід до бомбосховища, але вони не мають права це вчиняти. Ми щойно спілкувалися з представником СКУ „Трубник” В. Локоть, яка сказала, що ця площа знаходиться у розпорядженні ОСББ „Прогрес” і є прибудинковою територією.

Принагідно Л. Сорока згадала і начальника БТІ О. Шевченка.

– Якимось чином 92 м2 бомбосховища перетворив на 112 м2, забираючи без відома людей загальний коридор. На сьогоднішній день депутатами К. Пузирем, О. Морозом, І. Олійником усе зафіксовано. Ми звертаємося за допомогою до тих депутатів, за яких голосували і які мають нас захищати, а також виконувати ті закони, які ж самі приймають. Цього беззаконня взагалі не має бути!

Ситуацію також прокоментував Анатолій Анатолійович Шутенко, представник виконавчої служби Новомосковського міськрайонного управління юстиції.

– Є рішення Новомосковського міськрайонного суду, яке вже набрало чинності, про заборону Л. Сороці, І. Гаранжі та М. Сороці вчиняти будь-які дії по недопуску власника в нежитлове приміщення, що знаходиться всередині підвального приміщення за адресою: вул. Радянська, 28. Всі ці люди чинять перешкоди і не хочуть розуміти, що право власності в нас гарантовано для всіх, як і виконання рішення суду. У будь-якому випадку це рішення слід виконувати. У мешканців будинку була можливість оскаржити його, але вони цього не зробили. На сьогодні ж питання стоїть так: люди проти виконання рішень суду, гарантованих Конституцією.

Про своє бачення того, що відбувається, розказав Петро Валерійович Романенко, адвокат, який виступає на боці мешканців будинку №28.

– Треба розрізняти такі речі, як справа про усунення перешкоди та справа про заселення. За законом, якщо мова йде про заселення приміщення, то необхідно виселяти того, хто там живе і вселяти того, хто повинен там жити. Отже, якщо вони хочуть вселитися, нехай подають до суду і приймають відповідне рішення. А в даному випадку в судовому рішенні йде мова про заборону певним особам вчиняти будь-які дії по недопуску власника в нежитлове приміщення. Це – різні речі. Суд не визначив вселити підприємство, зламати замки – цього в рішенні нема. Він лише постановив заборонити перешкоджати входженню. Як саме це треба робити – треба спитати представника підприємця Георгія Р. Я так розумію, що представник виконавчої служби знаходиться тут для того, щоб якимось чином санкціонувати проникнення…

Із журналістами зв'язалася людина, яка назвала себе представником ПП «Георгій Р» і в редакцію було передано нижченаведені документи.

Рішення виконавчого комітету Новомосковської міської ради №704 від 20.08.2008 про дозвіл ПП „Георгій Р” на проектування переобладнання орендованої частини підвального приміщення в ж/б №28 по вулиці Радянській під офіс з організацією вхідного вузла. Проектування переобладнання орендованої частини підвального приміщення по вулиці Радянській, 28 під офіс з організацією вхідного вузла, парковки автомобілів та комплексного благоустрію з підписами відповідних служб. А також лист з управління з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи згідно якого за адресою: Радянська №28 знаходиться захисна споруда колишнього V класу і яка була переведена „у розряд підвальних пріміщень і знята з обліку”. Є також дозволи від міської санітарно-епідеміологічної станції, районного відділу ГУ МНС України в Дніпропетровській області.

Источник: А. Гузь

Можливо, Вам буде цікаво

By