Не платитимемо за тепло – зимуватимемо у холоді

Підготовку до зими у місті було розпочато одразу після закінчення опалювального сезону минулого року, і на 1-е жовтня комунальне господарство м. Новомосковська було повністю готове зустрічати зиму, – про це повідомив представникам ЗМІ заступник міського голови з народно-господарського комплексу міста Сергій Федотович Нетудихатка на пре-конференції, яка відбулася минулої п'ятниці у міськраді.

– Ми вчасно розпочали опалення у школах, дошкільних та медичних закладах міста. Робота була б більш якісною, якби городяни вчасно сплачували за спожиті тепло, газ, воду. Як можна розраховувати на тепло у новому сезоні, коли борг на кінець опалювального сезону складав 3,5 млн. гривень. За літній період було погашено 1 мільйон, але 2,5 залишилось. Компанія «Нафтогаз України» не є благодійною, і щоб отримувати нові ліміти, треба сплатити борг, інакше будемо мерзнути взимку. Поки що міському голові вдалося домовитися на ліміт газу: на 10 днів у жовтні, завдяки чому сезон опалення не було зірвано, і він розпочався з 20 жовтня, і на першу декаду листопада. Однак залишаються і накопичені борги, а також не сплачуються поточні. Місто щоденно отримує послуг на майже 300 тисяч гривень, а сплачуємо лише 25 тисяч, тобто досягти стовідсоткової проплати не вдається, хоча при міськвиконкомі діє спеціальна комісія по роботі з населенням. Боржники запрошуються на її засідання, з ними проводиться роз'яснювальна робота. Звичайно, результати роботи є, але цього недостатньо. Без усвідомлення серйозності проблеми, без розуміння не вдасться вирішити це складне питання. Підтверджуючи сказане, наведу приклади. Мешканці будинку №47 по вул. Радянській заборгували 222 тисячі гривень, з них 117 тисяч – за тепло, 44,6 – за воду, 52 тисячі – за квартплату, за вивіз ТПВ – 7,7 тисяч гривень. Радянська, 53 – всього заборговано 211 тисяч, 86 – тепло, 64 – за воду, 52 – за квартплату. Всього заборгованість за теплопостачання по місту складає 4,6 млн. гривень.

Тож всі жителі багатоквартирних будинків мають усвідомлювати, що від нас самих залежить, наскільки комфортно ми будемо зимувати.

Після вступного слова Сергія Федотовича журналісти мали змогу задати запитання керівникам комунальних служб міста.

Так, на запитання щодо механізму постачання газу до міста вдалося дізнатися, що ліміт на його використання надається подекадно після попередньої проплати. Ніхто задарма газу не дасть, тому питання, чи будуть наші домівки теплими протягом зими, залежатиме від нас самих.

На запитання, як бути тим жителям, котрі не є боржниками, але у випадку загальної заборгованості будинку можуть залишитися без тепла, Сергій Федотович відповів, що більш активними треба бути самим мешканцям. Часто за рахунок пенсіонерів, інвалідів зимують у теплі далеко не бідні новомосковці, тож, за його словами, варто створювати ініціативні групи, котрі по-сусідськи впливатимуть на неплатників.

Сказав заступника міського голови і про те, що влада може діяти лише у правовому полі. Звернення до суду – це вже крайні міри. Тому треба створювати товариства співвласників багатоквартирних будинків, щоб почуватися господарями і мати можливість впливати на порушників платіжної дисципліни.

Журналісти поцікавилися, чи діє розпорядження міського голови щодо фінансового заохочення ініціативних громадян. Заступник міського голови запевнив, що це питання вирішується керівництвом комунальних служб міста.

Було запитання і до начальника водоканалу М. Бодні щодо роботи приладу «Крот», який діє локально у кожній квартирі. Завдяки блокуванню каналізаційних систем у квартирах неплатників, з середини жовтня і до сьогодні вдалося відшкодувати 24 тисячі гривень. Щоб потім відновити водопостачання, необхідно сплатити 288 гривень. Сума солідна, тож коли стали використовувати «Крот», проплати за спожиту воду стали більш інтенсивними. Варто було повісити попереджувальне оголошення на згаданому будинку №47, по вул. Радянській, як люди почали сплачувати борги. Тож механізм виявився набагато дієвішим за будь-які попередження.

Про те, як борються з боржниками у тепломережі, розповів її керівник Г. Троценко. Тут увагу приділяють укладенню договорів зі споживачами. На сьогодні їх укладено 4 тисячі, а на неплатників подано до суду 190 позовів. Також працівники тепломережі ходять поквартирно і ведуть роз'яснювальну роботу з людьми, управління тепломережі заключає договори на реструктуризацію боргів.

На запитання, чи є різниця у платіжній дисципліні між ТСББ і жителями неприватизованих будинків, Сергій Федотович відповів, що є, але несуттєва. Деякі ТСББ почали активно працювати у цьому напрямку, а також кооперативні будинки відрізняються кращою платіжною дисципліною. У тих будинках, де є ініціативні групи, жителі сплачують активніше. Сергій Федотович також спростував інформацію одного з каналів м. Дніпропетровська, який повідомив, ніби у Новомосковську не всі будинки підключені до теплопостачання. Що підключали почергово – це так. Звичайно, останніми отримали тепло будинки-боржники.

Як у такому разі сплачувати жителям за тепло? – З тієї дати, відколи будинок підключили до теплопостачання, – сказав С. Нетудихатка.

Зайшла мова і про ліфтове господарство. На сьогодні у місті налічується 27 непрацюючих ліфтів. На листопад заплановано відремонтувати 4, а далі з облдержадміністрацією вирішуватиметься питання про фінансування ремонту решти у 2010 році.

На запитання журналіста про результати проведення громадських слухань відповів керівник «КомЕнергоНовомосковськ» В. Струць. Незважаючи на недовіру людей, за рік роботи у місті вдалося чимало зробити: капітально відремонтувати 5,8 тис.м2 покрівель житлових будинків. А всього потребують ремонту 20 тис.м2. Підприємство взяло напрямок почати саме з крівель. Звернулись у головну компанію, де на минулий рік виділили 324 тисячі гривень на ці роботи. На поточний – 100 тисяч.

У «КомЕнерго-Новомосковськ» є своя бригада, яка робить поточні ремонти крівель за рахунок коштів, сплачених населенням за квартплату. І у такий спосіб мають намір відремонтувати до 3,5 тисяч м2 крівель. Крім цього, ведеться ремонт під'їздів знову ж таки за рахунок проплат жителів у тих будинках, де вони складають близько не менше 85%. Таким чином відремонтовано 32 під'їзди. Та досягти стовідсоткових проплат не вдається. – – Малозабезпеченим жителям робимо реструктуризацію боргів на два роки, але більшість серед неплатників – люди досить забезпечені, які реально можуть платити, – повідомив Віктор Анатолійович.

Використовується ще й такий спосіб стягнення боргів. На підприємстві введений «електродозвін» – телефонні дані боржника закладаються у спеціальну програму, і в автоматичному режимі йде дозвін у певну квартиру, таким чином і абоненту нагадують про суму заборгованості та пропонують її погасити. Всі дзвінки фіксує електроніка. Така форма роботи дає свої результати: близько 30% боргів вдається стягнути. Процедуру стягнення здійснюємо і через суди.

Загалом заборгованість по квартплаті складає 2 млн. 353 тисячі гривень. За ці гроші можна було б за рік-два відремонтувати всі покрівлі міста, а потім приступити до ремонту каналізаційних систем.

Завершуючи прес-конференцію, С. Нетудихатка подякував добросовісним жителям, котрі не мають заборгованості по комунальних платежах і закликав усіх новомосковців не залишатися байдужими до життя міста. Якщо кожен задумається над цим, то і зимуватимемо у теплих квартирах.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By