Система «кріт» в дії

Обіцяння керівництва міськводоканалу відключити від водопостачання злісних неплатників стали реальністю для останніх. Придбання спеціального механізму, який локально блокує окремо взяту квартиру, дало змогу карати дійсно тих, хто роками накопичував борги. На що розраховували ці люди – невідомо. Керуватися сьогодні висловом «все кругом колгоспне, значить, і моє» – не доводиться. Нічого безкоштовного нині немає. За все треба платити.

Тому й вимушене керівництво міськводоканалу застосовувати такі непопулярні міри, як відключення боржників від каналізації.

Днями ми побували на одному з таких рейдів – у будинку по вулиці З. Білої,5.

Сума заборгованості квартири, де належало відключити каналізацію, вражає – 6,5 тисяч гривень. Це ж скільки треба було накопичувати борги щоб назбиралася така сума! Зашморг на власній шиї, не інакше.

Прокоментував дії працівників міськводоканалу його начальник, Володимир Миколайович Бодня.

– Власник квартири півроку тому уклав з міськводоканалом договір на реструктуризацію боргу, тобто зобов’язався частками гасити накопичене. Але на тому й закінчилось спілкування. За півроку – жодної копійки боржники не сплатили. Тому й було прийнято рішення про застосування так званого «крота». Розкажу коротко про дію пристрою, який ми придбали за 45 тисяч гривень. У каналізаційну трубу, попередньо очищену, опускається спеціальна камера, за допомогою якої відсліджується шлях проходження заглушки. Її фіксація здійснюється безпосередньо на вході до квартири. На дисплеї комп’ютера добре видно весь процес проходження «крота». Пристрій міцно обхоплює трубу, у потрібний момент розкривається, щільно закриваючи каналізаційний отвір, тим самим блокуючи проходження каналізаційних стоків. Ось і все. І тільки працівники водоканалу можуть потім демонтувати заглушку. Самостійно абонент цього зробити не зможе, а вимушений буде сплатити 242 гривні за підключення до каналізації. І, звичайно, погасити накопичене.

Система «кріт» в діїНа сьогодні борг новомосковців за питну воду складає 4,5 млн. грн., міськводоканал винен за покупну воду 4.7 млн.грн., 700 тисяч у нас поточних проплат. Якщо не заплатимо вчасно, у травні знову на нас чекають відключення води. Тому ми вимушені діяти у такий спосіб. Відключатимемо всіх, у кого заборгованість складає більше 500 гривень.

Днями плануємо подібну процедуру провести у будинку №11 по вулиці Червоноармійській. Одним словом, там, де абоненти не йдуть на контакт: не сплачують за водопостачання, не заключають договори реструктуризації, не оформляють субсидії. Хочу зазначити, що у багатьох боржників не встановлені лічильники води. Зробіть це негайно, і ви зможете економити воду! А заразом і свої кошти.

Ми ж розуміємо, що скрутний зараз час, але ж треба пристосовуватись до життя.

До слова сказати, боржниками частіше є люди далеко не бідні. Пенсіонери ж практично не мають боргів. Треба всім брати з них приклад.

Можливо, Вам буде цікаво

By