Під лежачий камінь вода не потече

Кожен містянин знає, скільки негараздів у нашому місті існує насправді, і лише перед виборами люди мають нагоду розповісти про них чи поскаржитися. Допоможе чи ні, але городяни пишуть звернення до депутатів, збирають сходки, на які запрошують народних обранців, і вимагають від них не удаваної, а дієвої допомоги.

Жителі будинку №4, по вулиці Зіни Білої, надто довго чекають на допомогу. Розповідають, що перед минулими виборами до міської ради В. Літвіщенко на зустрічі з виборцями у СЗШ №6 обіцяв розібратися з їх проблемою… Пройшло майже п’ять років з тих пір, вже нові вибори на носу, а про людську біду ніхто й не згадав. Хоча проблема цього будинку не нова, їй більше 10 років, і за такий період часу можна було б хоч щось зробити.

На сьогодні вона зайшла у глухий кут, і як її вирішити, навряд чи хто знає.

Через що потерпають люди – добре видно на фото. Такі калюжі тут спостерігаються практично після кожного дощу та танення снігу, загалом близько дев’яти місяців на рік. Те, що вода заважає вийти з під’їзду, – це одна неприємність. Інша, і найбільш небезпечна полягає у тому, що вода, постійно потрапляючи під фундамент будинку, може врешті-решт зруйнувати його.

А почалося все ще з того часу, коли в експлуатацію було введено житлові будинки навпроти: №1-5 по вулиці Зіни Білої та нещодавно введений в експлуатацію по вулиці Сучкова,54.

Як повідомили жителі будинку у заяві до Партії регіонів, у зв’язку з будівництвом вказаних будинків було зруйновано полотно дороги, а потім, коли її вкладали, дорогу було піднято більш ніж на 1 метр. Воді нікуди діватися, і вона спрямовує свої потоки у двір, блокуючи людям виходи з під’їздів.

Під лежачий камінь вода не потечеЗ боку потерпаючого будинку була колись зливна каналізація, але приймальні колодязі з решітками було «закатано» в асфальт… Ось так і виникла серйозна проблема, якою тепер ніхто не хоче займатися. За словами жителів, на сьогодні на вулиці знищено освітлення, нема зелених газонів, а у дворі паркуються та здійснюють маневри автомобілі звідусіль, що робить життя людей нестерпним. Зверталися вони до багатьох інстанцій, у тому числі і до прокуратури міста, і її керівник рекомендував міському голові перевірити заяву мешканців будинку та вжити заходів щодо усунення проблеми. На що було отримано відповідь, що філіал державного підприємства Укргіпродор-Дніпрогіпродор розробляє проект капітального ремонту вулиці Зіни Білої, в якому будуть враховані всі зауваження жителів згаданого будинку. Залишається дочекатися, коли цей проект буде втілено в життя. Хоча люди не ймуть віри черговій обіцянці, бо опікались вже не раз.

Минулої суботи вони запросили на збори представників Партії регіонів, які не залишились осторонь, а пообіцяли всіляко сприяти вирішенню цього нелегкого питання.

– Питання ваше складне, але ми вивчимо його, і зробимо все від нас залежне, щоб допомогти вам, – сказав голова міського осередку ПР Костянтин Пузирь. Про зроблене ми вам відзвітуємо.

Крім проблеми підтоплення, жителі попросили допомогти встановити у дворі дорожні знаки, які забороняють рух у дворі, а також посприяти у встановленні так званих «лежачих поліцейських» у районі СЗШ №6. З двома останніми питаннями голова та активісти Партії регіонів обіцяли реальну допомогу.

Після відвідування подібних зібрань не покидає думка, що у місті за десятиліття назбиралось стільки проблем, що для їх вирішення потрібен також не один рік. Разом з тим хочеться зазначити, що не завжди варто сподіватись на допомогу, деякі питання можна вирішити й самим. На жаль, ми звикли, що хтось вирішить проблеми за нас. Та радянські часи давно безповоротно канули у Літу. Тому те, що можна зробити самостійно, щоб покращити умови проживання у багатоквартирних будинках, треба засукувати рукави і робити. Хтось скаже, ми ж платимо за послуги. Тоді вимагайте тих послуг. Сподіватися, що хтось прийде і зробить – марна справа.

Все більше людей схиляється до думки, що треба створювати товариства співвласників багатоквартирних будинків. У місті вже є подібний досвід. Треба його вивчати, і бути активними і зацікавленими у створенні нормальних умов для власного проживання.

Відвідуючи збори мешканців будинків, довелося не раз спостерігати картину, коли на пропозицію створити ініціативну групу не знаходиться бажаючих бути її членами. Неважко здогадатися, чому. Вирішувати проблеми – справа не з легких, треба мати неабияке здоров’я, велике терпіння. Часто наші люди хочуть мати все, і нічого для цього не робити. Нехай хтось зробить, а я скористаюсь.

Необхідно кожному з нас перебудовувати свою свідомість і вчитися відстоювати свої інтереси всім разом, а не скидати це на чужі плечі, чекаючи на дивані позитивного рішення. Адже під лежачий камінь вода, як відомо, не потече…

Возможно Вам будет интересно

От