Медовий спас

Три великі свята відзначають православні християни у серпні. Маковія відсвяткували 14 серпня, Преображення Господнє зустрічатимемо 19 серпня й вінчатиме закінчення посту Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня. Або, як кажуть у народі, Медовий, Яблучний та Горіховий Спаси.

Наші предки вважали, що серпень віншує літню пору і зустрічається з осінню. Тож саме час очищатися духовно, постити (не ласувати яблуками та грушами), а потім зустрічати свята, густо примащені медом та здобрені свіжими паляницями з маком.

У Новомосковську люблять і шанують ці свята. На Маковія, або Медового Спаса, щороку біля Свято-Троїцького собору збираються на ярмарок з усіх усюд бджолярі, щоб порадувати городян величезною кількістю сортів меду. Не перерахувати назв цілющого продукту: квітковий, гречаний, рапсовий, соняшниковий, еспарцетовий, луговий, буркуновий, акацієвий, лісовий… Від м’якого та лагідного смаку – до насиченого та терпкого – для найвибагливіших ласунчиків.

Треба сказати, що мед – цілющий продукт. Авіценна стверджував, що щоденне вживання меду уповільнює старість і подовжує молодість. У меді міститься близько 60 корисних для організму мікроелементів, і головним чином – до 90% сахарози і фруктози. Він використовується як ефективний лікарський засіб, і його лікувальні властивості ґрунтуються на антибактеріальній, бактерицидній, протизапальній та протиалергічній дії. Лікувальному ефекту меду сприяють склад сахарів, мінеральні речовини, мікроелементи, вітаміни, ферменти, біологічно активні речовини. Мед використовують як загальнозміцнюючий, тонізуючий, поновлюючий сили засіб. Його застосовують для лікування ран і опіків, при захворюваннях серцево-судинної системи, нирок, печінки, жовчних шляхів, шлунково-кишкового тракту. Мед – найуніверсальніший лікарський засіб, який широко використовується в народній медицині.

У неділю площа перед Свято-Троїцьким собором була наповнена людським гомоном. Бджолярі з усієї Новомосковщини вихваляли солодку продукцію, давали куштувати бурштиновий нектар, і не лише пропонували та продавали продукт праці бджілок-трудівниць, а й радили, який саме сорт меду треба придбати, як вживати, як зберігати, що саме і яким сортом лікувати.

Крім меду, бджолярі пропонували покупцям цілющий квітковий пилок, маточне молочко, для любителів корисної медової жуйки – вщерть заповнені медом важкі соти. За доступною ціною – від 130 гривень за трилітрову банку – можна було придбати на ярмарку мед. Продукт, який несе силу, молодість, хороше самопочуття, здоров’я.

Можливо, Вам буде цікаво

By